Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

11 грудня в Києві пройде Круглий стіл на тему: «Нові можливості космічних спостережень: глобальна система систем GEOSS та Україна»

11 грудня 2019 року у Великому конференц-залі НАН України (Володимирська 55, 3 поверх) з 10-30 до 13-00 Інститут космічних досліджень НАН України та ДКА України, Національний комітет GEO-Україна, Рада з космічних досліджень НАН України та Державне космічне агентство України проводять круглий стіл на тему: «НОВІ МОЖЛИВОСТІ КОСМІЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ: ГЛОБАЛЬНА СИСТЕМА СИСТЕМ GEOSS ТА УКРАЇНА».

Мета заходу – обговорення перспектив застосування в Україні інноваційних супутникових технологій відстеження показників сталого розвитку, моніторингу агроресурсів, стану довкілля в контексті формування глобальної системи систем GEOSSта її європейського сегменту EuroGEO. Обговорюватимуться нові можливості міжнародного співробітництва у зв’язку з ухваленням дворічного плану робіт міжурядової організації GEO.

Розглядатимуться приклади успішних застосувань та перспективних інформаційних сервісів за участю українських фахівців, зокрема за спільною українсько-європейською програмою ERA-PLANET (спільне фінансування програми ГОРИЗОНТ 2020 та НАН України). Дискусія буде присвячена створенню українського сегменту європейського дослідницького простору у сфері супутникових спостережень та інтенсифікації публічно-приватного партнерства. Узгоджені пропозиції будуть покладені в основу роботи Національного комітету GEO-Україна та представлені зацікавленим користувачам для координації зусиль в рамках робочих планів GEO-Україна.

Запрошені для обговорення фахівці, науковці, користувачі космічних послуг, представники органів державного управління та приватного бізнесу.

Попередній порядок денний:

1. Інформаційні повідомлення

• GEOSS як інструмент цифрової економіки: амбітні плани десятилітнього плану GEO (О. Федоров).

• Поточні результати та плани розвитку проектів ERA-PLANET та Світового Банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» (Н. Куссуль).

• Моніторинг якості повітря на основі супутникових та наземних даних (Т. Буланая)

• Моніторинг ліній електропередач за супутниковими даними (В. Корепанов).

• Досвід виконання молодіжних науково-навчальних інноваційних проектів та тренінгових програм в інжиніринговій школі (Л. Шуміло).

2. Дискусія:

• Шляхи створення українського сегменту європейського дослідницького простору в сфері супутникового моніторингу;

• публічно-приватне партнерство у виконанні планів GEO-Україна та EuroGEO;

• нагальні завдання національного комітету GEO-Україна.

Додаткова інформація: ІКД НАНУ та ДКАУ, тел. (044) 526-41-24, ikd@ikd.kiev.ua.

Дивіться також:

15.01.2020

У вівторок у Білому домі віце-президент США Майк Пенс офіційно привів до присяги генерала Джона Реймонда, який очолює Космічні сили США. Про це повідомляє Українська правда. Під час церемонії Пенс заявив, що до Космічних сил США увійдуть тисячі службовців. Реймонд приступив […]

Детальніше
13.01.2020

У Житомирі підписали угоду про створення регіонального інноваційно-космічного кластеру «Полісся». Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у пресслужбі Житомирського національного агроекологічного університету. «До підписання угоди про створення регіонального інноваційно-космічного кластеру «Полісся» долучилося 12 сторін. Вони зобов’язуються спільно діяти у сферах розвитку […]

Детальніше
12.01.2020

12 січня 2020 року виповнилося 113 років від дня народження геніального космічного конструктора Сергія Корольова, повідомляється на сайті Житомирської ОДА. Цього дня у Житомирі на майдані ім. С. Корольова вшанувати видатного земляка прийшли перший заступник голови ОДА Володимир Федоренко, заступник […]

Детальніше
© 2014 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform