Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Відбулося представлення Голови Державного космічного агентства України Павла Глібовича Дегтяренка

31 серпня 2017 року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман спільно з Секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олександром Турчиновим представили нового Голову Державного космічного агентства України – Павла Дегтяренка. Очільник відомства став переможцем відкритого кадрового конкурсу.

Представляючи очільника ДКАУ, Володимир Гройсман відзначив, що ключове завдання нового керівника – сформувати стратегію розвитку космічної галузі з урахуванням кадрового та технологічного потенціалу України.

Він також закликав Агентство до тісної співпраці із Радою національної безпеки та оборони України задля ефективного вирішення усіх викликів у сфері національної безпеки та оборони. А Уряд готовий знаходити ресурси, необхідні для належного фінансування космічної галузі на умовах «довіри і прозорості, коли кожна інвестована гривня використовується ефективно».

«Ми володіємо технологіями, у нас є відповідний кадровий потенціал, серйозна матеріально-технічна база, яка потребує оновлення і удосконалення. Ми маємо гарні визнані світом позиції у космічній галузі, тому сьогодні потрібне розумне управління галузі, виведення її з кризових явищ. Нам потрібно повернути славу нашої успішності, а для цього нам потрібно правильно побудувати систему управління космічною галуззю та підприємствами, які входять до цієї сфери, – наголосив Володимир Гройсман. – Ми очікуємо від Вас якісних професійних дій, і нам треба розширювати горизонт планування, щоб могли системно відроджувати наше ракетно-космічне лідерство».

На цьому наголосив і Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов. Він очікує на результативну співпрацю із Агентством у питаннях розвитку космічної галузі та реалізації потужних оборонних програм, які дозволять залучити високі технології для забезпечення безпеки країни. Окрема увага – вирішенню проблем галузі, зокрема збитковості підприємств, та запровадженню механізмів залучення інвестицій. І першим кроком в цьому напрямку може стати політика Уряду в напрямку створення профільних концернів та науково-виробничих об’єднань.

Олександр Турчинов підкреслив, що сьогодні має змінитися сама роль Космічного агентства. Відомство має перетворитися з посередника між державним бюджетом та галузевими підприємствами на потужний проектний офіс. “Ми пишаємося нашим космічним минулим, а наше завдання, щоб ми пишалися нашим космічним сьогоденням і майбутнім. І саме на це має бути скерована головна робота нашої космічної галузі”, – зазначив він.

У свою чергу новопризначений керівник Агентства Павло Дегтяренко запевнив, що на своїй посаді буде всіляко сприяти розвитку галузі. “Нас попереду чекає велика копітка робота за першочерговими кроками, які треба зробити: формуванням наступних дій, як тактичних, так і стратегічних, щоб подолати виклики, які зараз існують перед галуззю та агентством, щоб Україна зберегла і зміцнила свою присутність на світовому ринку ракетно-космічних технологій», – сказав він.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 р. № 584-р Дегтяренка Павла Глібовича призначено Головою Державного космічного агентства України з дати початку фактичного виконання ним посадових обов’язків строком на п’ять років, встановивши випробування строком на три місяці.

Біографічна довідка:

Павло Глібович Дегтяренко народився 6 вересня 1962 року в м. Сміла Черкаської області.

Закінчив Вінницьку середню школу №2 (1979 р.), Ленінградський механічний інститут за спеціальністю «Виробництво літальних апаратів» (1985 р.).

Вся трудова діяльність проходила на Державному підприємстві «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля» (м. Дніпро):

Липень 1985 – червень 1991 – інженер, інженер-конструктор, в.о. начальника групи у конструкторському відділі з розробки конструкторської документації на бойові блоки міжконтинентальних балістичних ракет.

Червень 1991 — жовтень 1998 – провідний конструктор.

Жовтень 1998 – грудень 2010 – заступник Головного конструктора та начальника КБ-2 підприємства з розробки конструкторської документації на ракети-носії та наземні транспортні засоби. Керував чотирма відділами: з розробки головних частин, розробки засобів кріплення та відділення космічних апаратів, наземного експериментального відпрацювання складових частин ракет-носіїв, розробки тролейбусів та автобусів.

З грудня 2010 – Головний конструктор та начальник КБ-1 підприємства з системного проектування ракет та ракетних комплексів. У штаті КБ-1 – понад 800 вчених та висококваліфікованих спеціалістів, що поділені на чотири підрозділи:

– Головний проектний комплекс, що проектує ракетний (космічний ракетний) комплекс у цілому та безпосередньо – ракету (ракету-носій).

– Комплекс інженерного аналізу, який забезпечує необхідні аеродинамічні, теплові, динамічні, балістичні та міцнісні розрахунки на усіх стадіях розробки від проектування до постановки на виробництво, а також під час серійного виробництва та експлуатації.

– Проектно-конструкторський комплекс, який проектує та розробляє наземні комплекси та наземне технологічне обладнання.

– Відділення інформаційних технологій, яке забезпечує підприємству можливість колективної розробки проекту у єдиному інформаційному просторі.

Нагороди, почесні звання, патенти:

Медаль ім. М.К. Янгеля (2001), Грамота Президента України (2004), Почесний працівник космічної галузі України (2007), Подяка Прем’єр-Міністра України (2013), Член-кореспондент Міжнародної академії астронавтики (2015), Заслужений машинобудівник України (2016).

Автор низки патентів, які реалізовані у розробках конкурентоспроможних ракетно-космічних комплексів і транспортних засобів, та понад десяти наукових публікацій з питань розробки, інженерного аналізу, випробувань ракет та ракетних комплексів різноманітного призначення.

Одружений, має сина та доньку.

Дивіться також:

20.10.2017

Протягом багатьох років вчені намагались зрозуміти: чи являються темні кратероподібні ями на поверхні природного супутника Землі входом в мережу підземних печер, які мільйони років тому були заповнені лавою. І нарешті, дослідники з Японії і США прийшли до висновку, що це […]

Детальніше
13.10.2017

Втрата наземного комплексу управління космічним апаратом “Либідь” на території Автономної Республіки Крим через її тимчасову окупацію Російською Федерацією призвела до значної затримки графіка робіт за проектом створення національної супутникової системи зв’язку. З метою завершення цих робіт і здійснення запуску космічного […]

Детальніше
10.10.2017

10 жовтня у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відкрився VІ Всеукраїнський фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2017». Фестиваль проводиться з 2012 року. Свою назву він отримав на честь всесвітньовідомого авіаконструктора, киянина за походженням, колишнього студента […]

Детальніше
© 2014 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform