Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Відбулося представлення Голови Державного космічного агентства України Павла Глібовича Дегтяренка

31 серпня 2017 року Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман спільно з Секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олександром Турчиновим представили нового Голову Державного космічного агентства України – Павла Дегтяренка. Очільник відомства став переможцем відкритого кадрового конкурсу.

Представляючи очільника ДКАУ, Володимир Гройсман відзначив, що ключове завдання нового керівника – сформувати стратегію розвитку космічної галузі з урахуванням кадрового та технологічного потенціалу України.

Він також закликав Агентство до тісної співпраці із Радою національної безпеки та оборони України задля ефективного вирішення усіх викликів у сфері національної безпеки та оборони. А Уряд готовий знаходити ресурси, необхідні для належного фінансування космічної галузі на умовах «довіри і прозорості, коли кожна інвестована гривня використовується ефективно».

«Ми володіємо технологіями, у нас є відповідний кадровий потенціал, серйозна матеріально-технічна база, яка потребує оновлення і удосконалення. Ми маємо гарні визнані світом позиції у космічній галузі, тому сьогодні потрібне розумне управління галузі, виведення її з кризових явищ. Нам потрібно повернути славу нашої успішності, а для цього нам потрібно правильно побудувати систему управління космічною галуззю та підприємствами, які входять до цієї сфери, – наголосив Володимир Гройсман. – Ми очікуємо від Вас якісних професійних дій, і нам треба розширювати горизонт планування, щоб могли системно відроджувати наше ракетно-космічне лідерство».

На цьому наголосив і Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов. Він очікує на результативну співпрацю із Агентством у питаннях розвитку космічної галузі та реалізації потужних оборонних програм, які дозволять залучити високі технології для забезпечення безпеки країни. Окрема увага – вирішенню проблем галузі, зокрема збитковості підприємств, та запровадженню механізмів залучення інвестицій. І першим кроком в цьому напрямку може стати політика Уряду в напрямку створення профільних концернів та науково-виробничих об’єднань.

Олександр Турчинов підкреслив, що сьогодні має змінитися сама роль Космічного агентства. Відомство має перетворитися з посередника між державним бюджетом та галузевими підприємствами на потужний проектний офіс. “Ми пишаємося нашим космічним минулим, а наше завдання, щоб ми пишалися нашим космічним сьогоденням і майбутнім. І саме на це має бути скерована головна робота нашої космічної галузі”, – зазначив він.

У свою чергу новопризначений керівник Агентства Павло Дегтяренко запевнив, що на своїй посаді буде всіляко сприяти розвитку галузі. “Нас попереду чекає велика копітка робота за першочерговими кроками, які треба зробити: формуванням наступних дій, як тактичних, так і стратегічних, щоб подолати виклики, які зараз існують перед галуззю та агентством, щоб Україна зберегла і зміцнила свою присутність на світовому ринку ракетно-космічних технологій», – сказав він.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 р. № 584-р Дегтяренка Павла Глібовича призначено Головою Державного космічного агентства України з дати початку фактичного виконання ним посадових обов’язків строком на п’ять років, встановивши випробування строком на три місяці.

Біографічна довідка:

Павло Глібович Дегтяренко народився 6 вересня 1962 року в м. Сміла Черкаської області.

Закінчив Вінницьку середню школу №2 (1979 р.), Ленінградський механічний інститут за спеціальністю «Виробництво літальних апаратів» (1985 р.).

Вся трудова діяльність проходила на Державному підприємстві «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля» (м. Дніпро):

Липень 1985 – червень 1991 – інженер, інженер-конструктор, в.о. начальника групи у конструкторському відділі з розробки конструкторської документації на бойові блоки міжконтинентальних балістичних ракет.

Червень 1991 — жовтень 1998 – провідний конструктор.

Жовтень 1998 – грудень 2010 – заступник Головного конструктора та начальника КБ-2 підприємства з розробки конструкторської документації на ракети-носії та наземні транспортні засоби. Керував чотирма відділами: з розробки головних частин, розробки засобів кріплення та відділення космічних апаратів, наземного експериментального відпрацювання складових частин ракет-носіїв, розробки тролейбусів та автобусів.

З грудня 2010 – Головний конструктор та начальник КБ-1 підприємства з системного проектування ракет та ракетних комплексів. У штаті КБ-1 – понад 800 вчених та висококваліфікованих спеціалістів, що поділені на чотири підрозділи:

– Головний проектний комплекс, що проектує ракетний (космічний ракетний) комплекс у цілому та безпосередньо – ракету (ракету-носій).

– Комплекс інженерного аналізу, який забезпечує необхідні аеродинамічні, теплові, динамічні, балістичні та міцнісні розрахунки на усіх стадіях розробки від проектування до постановки на виробництво, а також під час серійного виробництва та експлуатації.

– Проектно-конструкторський комплекс, який проектує та розробляє наземні комплекси та наземне технологічне обладнання.

– Відділення інформаційних технологій, яке забезпечує підприємству можливість колективної розробки проекту у єдиному інформаційному просторі.

Нагороди, почесні звання, патенти:

Медаль ім. М.К. Янгеля (2001), Грамота Президента України (2004), Почесний працівник космічної галузі України (2007), Подяка Прем’єр-Міністра України (2013), Член-кореспондент Міжнародної академії астронавтики (2015), Заслужений машинобудівник України (2016).

Автор низки патентів, які реалізовані у розробках конкурентоспроможних ракетно-космічних комплексів і транспортних засобів, та понад десяти наукових публікацій з питань розробки, інженерного аналізу, випробувань ракет та ракетних комплексів різноманітного призначення.

Одружений, має сина та доньку.

Дивіться також:

15.06.2018

14 червня 2018 року на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради К 26.894.01 Національного центру управління та випробувань космічних засобів відбувся успішний захист дисертацій Іванової Валентини Іванівни на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.07.14 «Авіаційно-космічні тренажери».       […]

Детальніше
11.06.2018

8 червня 2018 року Голова ДКА Павло Дегтяренко взяв участь у науково-технічному семінарі «Можливості та перспективи розвитку національної системи спеціального контролю та геофізичного моніторингу», присвяченому 60-річчю Головного центру спеціального контролю, який відбувся в Будинку культури м. Радомишль. Довідково: засобами спеціального […]

Детальніше
07.06.2018

06 червня 2018 року о 14 годині 12 хвилин за київським часом зі стартової установки майданчика №1 («Гагарінський старт») космодрому Байконур (Республіка Казахстан) відбувся успішний пуск ракети-носія «Союз-ФГ» з транспортним пілотованим кораблем «Союз МС-09», який доправить на Міжнародну космічну станцію […]

Детальніше
© 2014 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform