Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Безпілотний космічний апарат Boeing Starliner не долетів до запланованої орбіти

У п’ятницю, 20 грудня 2019 року, вранці з мису Канаверал було запущено безпілотний космічний апарат Boeing Starliner, який не досяг орбіти, де мав стикуватися з Міжнародною космічною станцією.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на НАСА.

«Незважаючи на успішний запуск о 6:36 в п’ятницю на ракеті-носії Atlas V з космічного пускового комплексу мису Канаверал, Starliner Boeing CST-100 не перебуває на плановій орбіті. Зараз космічний апарат знаходиться на стабільній орбіті, тоді як диспетчери польотів розв’язують проблеми», — ідеться на сайті НАСА.

У свою чергу глава НАСА Джим Брайденстайн заявив у Twitter, що для стикування апарата з космічною станцією забракло пального.

«Приблизно через 30 хвилин після запуску стало зрозуміло, що космічний апарат не досяг визначеної орбіти й не зможе стикуватися з Міжнародною космічною станцією через брак пального», — пояснив він. У разі успішного випробування уже наступного року Starliner мав доставити на МКС астронавтів.

Як зазначив Брайденстайн, Starliner помилився в розрахунках часу, вважаючи, що вже вийшов на орбіту, хоча насправді це було не так. У результаті Starliner спалив більше пального, ніж передбачалося, що не дало йому змоги досягти МКС. Нині Starliner перебуває на стабільній орбіті й приземлиться в пустелі штату Нью-Мексико очікувано 28 грудня.

За даними фахівців, небезпеки для життя людини, якби вона перебувала в космічному апараті, не було б. Проте незрозуміло, чи після цього інциденту НАСА і Boeing перейдуть до запуску пілотованого апарату наступного року, пише видання.

Як повідомлялося, на борту Starliner перебували манекен Роузі та 270 кілограмів вантажу для МКС, зокрема продукти харчування для екіпажу. Космічний апарат було створено компанією Boeing, яка в рамках проекту з НАСА отримала на його розробку понад 5 млрд доларів.

Дивіться також:

21.02.2020

20 лютого 2020 року за ініціативи Національного центру під патронатом Державного космічного агентства та Харківської ОДА відбувся науково-практичний семінар «Основні напрями діяльності НЦУВКЗ в інтересах регіону Слобожанщини». У заході прийняли участь представники державних і наукових установ Слобожанщини, а також НАН […]

Детальніше
10.02.2020

Національний центр управління та випробувань космічних засобів з метою проведення аналізу ринку та визначення очікуваної вартості предмету закупівлі – послуг з НДР з розроблення та виготовлення ракетно-космічної техніки «Науково-технічне обґрунтування напрямів створення автоматизованої системи управління мережею оптичних засобів спостереження за […]

Детальніше
10.02.2020

Національний центр управління та випробувань космічних засобів оголошує початок процедури вибору постачальника послуг з виконання НДР «Дослідження точності прогнозу положення КО на основі моделі вимірів при різних варіантах розміщення засобів спостереження». Термін закінчення науково-дослідної роботи: 30 листопада 2020. В рамках […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform