Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Фахівці НЦУВКЗ взяли участь у круглому столі «Нові можливості космічних спостережень: глобальна система систем GEOSS та Україна»

11 грудня 2019 року в Києві, у Великому конференц-залі НАН України (Володимирська 55), відбувся круглий стіл: «НОВІ МОЖЛИВОСТІ КОСМІЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ: ГЛОБАЛЬНА СИСТЕМА СИСТЕМ GEOSS ТА УКРАЇНА».

Про це повідомляє Асоціація «Космос» на своїй сторінці у Facebook.

Захід організовано Інститутом космічних досліджень НАН України та ДКА України, Національним комітетом GEO-Україна, Радою з космічних досліджень НАН України та Державним космічним агентством України.

Мета заходу – обговорення перспектив застосування в Україні інноваційних супутникових технологій відстеження показників сталого розвитку, моніторингу агроресурсів, стану довкілля в контексті формування глобальної системи систем GEOSS та її європейського сегменту EuroGEO.

Під час Круглого столу розглянуто приклади успішних застосувань та перспективних інформаційних сервісів за участю українських фахівців.

Основні інформаційні повідомлення:
• GEOSS як інструмент цифрової економіки: амбітні плани десятилітнього плану GEO (О. Федоров).
• Поточні результати та плани розвитку проектів ERA-PLANET та Світового Банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» (Н. Куссуль).
• Моніторинг якості повітря на основі супутникових та наземних даних (Т. Буланая)
• Моніторинг ліній електропередач за супутниковими даними (В. Корепанов).
• Напрямки діяльності Національного центру управління та випробувань космічних засобів (С. Янчевський).
• Досвід виконання молодіжних науково-навчальних інноваційних проектів та тренінгових програм в інжиніринговій школі (Л. Шуміло).

В ході дискусії обговорено шляхи створення українського сегменту європейського дослідницького простору в сфері супутникових спостережень та інтенсифікації публічно-приватного партнерства у виконанні планів GEO-Україна та EuroGEO.

За результатами Круглого столу прийнято рекомендації, які будуть передані Національному комітету GEO-Україна та зацікавленим користувачам для координації зусиль в рамках робочих планів GEO-Україна.

Дивіться також:

15.01.2020

У вівторок у Білому домі віце-президент США Майк Пенс офіційно привів до присяги генерала Джона Реймонда, який очолює Космічні сили США. Про це повідомляє Українська правда. Під час церемонії Пенс заявив, що до Космічних сил США увійдуть тисячі службовців. Реймонд приступив […]

Детальніше
13.01.2020

У Житомирі підписали угоду про створення регіонального інноваційно-космічного кластеру «Полісся». Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у пресслужбі Житомирського національного агроекологічного університету. «До підписання угоди про створення регіонального інноваційно-космічного кластеру «Полісся» долучилося 12 сторін. Вони зобов’язуються спільно діяти у сферах розвитку […]

Детальніше
12.01.2020

12 січня 2020 року виповнилося 113 років від дня народження геніального космічного конструктора Сергія Корольова, повідомляється на сайті Житомирської ОДА. Цього дня у Житомирі на майдані ім. С. Корольова вшанувати видатного земляка прийшли перший заступник голови ОДА Володимир Федоренко, заступник […]

Детальніше
© 2014 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform