Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Фахівці НЦУВКЗ взяли участь у круглому столі «Нові можливості космічних спостережень: глобальна система систем GEOSS та Україна»

11 грудня 2019 року в Києві, у Великому конференц-залі НАН України (Володимирська 55), відбувся круглий стіл: «НОВІ МОЖЛИВОСТІ КОСМІЧНИХ СПОСТЕРЕЖЕНЬ: ГЛОБАЛЬНА СИСТЕМА СИСТЕМ GEOSS ТА УКРАЇНА».

Про це повідомляє Асоціація «Космос» на своїй сторінці у Facebook.

Захід організовано Інститутом космічних досліджень НАН України та ДКА України, Національним комітетом GEO-Україна, Радою з космічних досліджень НАН України та Державним космічним агентством України.

Мета заходу – обговорення перспектив застосування в Україні інноваційних супутникових технологій відстеження показників сталого розвитку, моніторингу агроресурсів, стану довкілля в контексті формування глобальної системи систем GEOSS та її європейського сегменту EuroGEO.

Під час Круглого столу розглянуто приклади успішних застосувань та перспективних інформаційних сервісів за участю українських фахівців.

Основні інформаційні повідомлення:
• GEOSS як інструмент цифрової економіки: амбітні плани десятилітнього плану GEO (О. Федоров).
• Поточні результати та плани розвитку проектів ERA-PLANET та Світового Банку «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» (Н. Куссуль).
• Моніторинг якості повітря на основі супутникових та наземних даних (Т. Буланая)
• Моніторинг ліній електропередач за супутниковими даними (В. Корепанов).
• Напрямки діяльності Національного центру управління та випробувань космічних засобів (С. Янчевський).
• Досвід виконання молодіжних науково-навчальних інноваційних проектів та тренінгових програм в інжиніринговій школі (Л. Шуміло).

В ході дискусії обговорено шляхи створення українського сегменту європейського дослідницького простору в сфері супутникових спостережень та інтенсифікації публічно-приватного партнерства у виконанні планів GEO-Україна та EuroGEO.

За результатами Круглого столу прийнято рекомендації, які будуть передані Національному комітету GEO-Україна та зацікавленим користувачам для координації зусиль в рамках робочих планів GEO-Україна.

Дивіться також:

21.02.2020

20 лютого 2020 року за ініціативи Національного центру під патронатом Державного космічного агентства та Харківської ОДА відбувся науково-практичний семінар «Основні напрями діяльності НЦУВКЗ в інтересах регіону Слобожанщини». У заході прийняли участь представники державних і наукових установ Слобожанщини, а також НАН […]

Детальніше
10.02.2020

Національний центр управління та випробувань космічних засобів з метою проведення аналізу ринку та визначення очікуваної вартості предмету закупівлі – послуг з НДР з розроблення та виготовлення ракетно-космічної техніки «Науково-технічне обґрунтування напрямів створення автоматизованої системи управління мережею оптичних засобів спостереження за […]

Детальніше
10.02.2020

Національний центр управління та випробувань космічних засобів оголошує початок процедури вибору постачальника послуг з виконання НДР «Дослідження точності прогнозу положення КО на основі моделі вимірів при різних варіантах розміщення засобів спостереження». Термін закінчення науково-дослідної роботи: 30 листопада 2020. В рамках […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform