Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Китай побив світовий рекорд, запускаючи супутники щомісяця

Китай завершив роботу з розгортання основного супутникового сузір’я в рамках навігаційної системи «Бейдоу» після успішного запуску 52-го і 53-го супутників «Бейдоу».

Тим самим він встановив новий світовий рекорд з розгортання глобальної навігаційної супутникової системи, повідомляє Укрінформ з посиланням на Сіньхуа.

«Китай в середньому щомісяця запускав 1-2 супутники, встановивши новий світовий рекорд з розгортання глобальної навігаційної супутникової системи», — йдеться в повідомленні.

Китай о 15:22 понеділка здійснив запуск двох супутників «Бейдоу» з Сичуанського космодрому (провінція Сичуань, Південно-Західний Китай). Це ознаменувало собою успішне завершення запуску всіх 24 супутників середньої навколоземної орбіти системи «Бейдоу-3», а також завершення роботи зі створення основного супутникового сузір’я в рамках глобальної навігаційної супутникової системи «Бейдоу-3».

Як наголошується, в останні роки система «Бейдоу» вступила в період запусків високої інтенсивності. Її головний конструктор Ян Чанфен повідомив журналістам на стартовому майданчику, що на цей момент були здійснені 18 успішних запусків супутників системи «Бейдоу-3» після того, як в 2017 році на орбіту був виведений її перший супутник.

«Бейдоу» — це глобальна навігаційна супутникова система, самостійно побудована і експлуатована Китаєм. Китай почав будувати систему «Бейдоу-3» в 2009 році, і 5 листопада 2017 року запустив перший супутник «Бейдоу-3».

Завдяки зусиллям понад 100 тис. вчених і інженерів приблизно з 300 науково-дослідних і виробничих установ, 28 супутників системи «Бейдоу-3» і два резервних супутники «Бейдоу-2» були успішно відправлені на задані орбіти упродовж приблизно двох років, сказав Ян Чанфен.

Наприкінці 20-го століття Китай почав вивчати шлях розвитку навігаційної супутникової системи, що відповідає національним умовам.

Китай розробив триступеневу стратегію щодо власної системи. Наприкінці 2000 року була завершена робота над системою «Бейдоу-1», що надає послуги в Китаї, наприкінці 2012 року — над системою «Бейдоу-2» з надання послуг в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. До 2020 року, як очікується, буде завершена робота, пов’язана з «Бейдоу-3», яка дозволить надати послуги користувачам по всьому світу.

Проект «Бейдоу-3» вже вийшов на фінішну пряму, заявив Ян Чанфен. Крім того, Китай планує запустити два супутники на геостаціонарну орбіту до червня 2020 року і завершити створення системи «Бейдоу-3» для того, щоб забезпечити глобальні послуги з більш значною продуктивністю.

Водночас Китай планує побудувати комплексну систему позиціонування, навігації та визначення часу PNT на основі «Бейдоу» до 2035 року.

Дивіться також:

15.01.2020

У вівторок у Білому домі віце-президент США Майк Пенс офіційно привів до присяги генерала Джона Реймонда, який очолює Космічні сили США. Про це повідомляє Українська правда. Під час церемонії Пенс заявив, що до Космічних сил США увійдуть тисячі службовців. Реймонд приступив […]

Детальніше
13.01.2020

У Житомирі підписали угоду про створення регіонального інноваційно-космічного кластеру «Полісся». Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у пресслужбі Житомирського національного агроекологічного університету. «До підписання угоди про створення регіонального інноваційно-космічного кластеру «Полісся» долучилося 12 сторін. Вони зобов’язуються спільно діяти у сферах розвитку […]

Детальніше
12.01.2020

12 січня 2020 року виповнилося 113 років від дня народження геніального космічного конструктора Сергія Корольова, повідомляється на сайті Житомирської ОДА. Цього дня у Житомирі на майдані ім. С. Корольова вшанувати видатного земляка прийшли перший заступник голови ОДА Володимир Федоренко, заступник […]

Детальніше
© 2014 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform