Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Китай побив світовий рекорд, запускаючи супутники щомісяця

Китай завершив роботу з розгортання основного супутникового сузір’я в рамках навігаційної системи «Бейдоу» після успішного запуску 52-го і 53-го супутників «Бейдоу».

Тим самим він встановив новий світовий рекорд з розгортання глобальної навігаційної супутникової системи, повідомляє Укрінформ з посиланням на Сіньхуа.

«Китай в середньому щомісяця запускав 1-2 супутники, встановивши новий світовий рекорд з розгортання глобальної навігаційної супутникової системи», — йдеться в повідомленні.

Китай о 15:22 понеділка здійснив запуск двох супутників «Бейдоу» з Сичуанського космодрому (провінція Сичуань, Південно-Західний Китай). Це ознаменувало собою успішне завершення запуску всіх 24 супутників середньої навколоземної орбіти системи «Бейдоу-3», а також завершення роботи зі створення основного супутникового сузір’я в рамках глобальної навігаційної супутникової системи «Бейдоу-3».

Як наголошується, в останні роки система «Бейдоу» вступила в період запусків високої інтенсивності. Її головний конструктор Ян Чанфен повідомив журналістам на стартовому майданчику, що на цей момент були здійснені 18 успішних запусків супутників системи «Бейдоу-3» після того, як в 2017 році на орбіту був виведений її перший супутник.

«Бейдоу» — це глобальна навігаційна супутникова система, самостійно побудована і експлуатована Китаєм. Китай почав будувати систему «Бейдоу-3» в 2009 році, і 5 листопада 2017 року запустив перший супутник «Бейдоу-3».

Завдяки зусиллям понад 100 тис. вчених і інженерів приблизно з 300 науково-дослідних і виробничих установ, 28 супутників системи «Бейдоу-3» і два резервних супутники «Бейдоу-2» були успішно відправлені на задані орбіти упродовж приблизно двох років, сказав Ян Чанфен.

Наприкінці 20-го століття Китай почав вивчати шлях розвитку навігаційної супутникової системи, що відповідає національним умовам.

Китай розробив триступеневу стратегію щодо власної системи. Наприкінці 2000 року була завершена робота над системою «Бейдоу-1», що надає послуги в Китаї, наприкінці 2012 року — над системою «Бейдоу-2» з надання послуг в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. До 2020 року, як очікується, буде завершена робота, пов’язана з «Бейдоу-3», яка дозволить надати послуги користувачам по всьому світу.

Проект «Бейдоу-3» вже вийшов на фінішну пряму, заявив Ян Чанфен. Крім того, Китай планує запустити два супутники на геостаціонарну орбіту до червня 2020 року і завершити створення системи «Бейдоу-3» для того, щоб забезпечити глобальні послуги з більш значною продуктивністю.

Водночас Китай планує побудувати комплексну систему позиціонування, навігації та визначення часу PNT на основі «Бейдоу» до 2035 року.

Дивіться також:

21.02.2020

20 лютого 2020 року за ініціативи Національного центру під патронатом Державного космічного агентства та Харківської ОДА відбувся науково-практичний семінар «Основні напрями діяльності НЦУВКЗ в інтересах регіону Слобожанщини». У заході прийняли участь представники державних і наукових установ Слобожанщини, а також НАН […]

Детальніше
10.02.2020

Національний центр управління та випробувань космічних засобів з метою проведення аналізу ринку та визначення очікуваної вартості предмету закупівлі – послуг з НДР з розроблення та виготовлення ракетно-космічної техніки «Науково-технічне обґрунтування напрямів створення автоматизованої системи управління мережею оптичних засобів спостереження за […]

Детальніше
10.02.2020

Національний центр управління та випробувань космічних засобів оголошує початок процедури вибору постачальника послуг з виконання НДР «Дослідження точності прогнозу положення КО на основі моделі вимірів при різних варіантах розміщення засобів спостереження». Термін закінчення науково-дослідної роботи: 30 листопада 2020. В рамках […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform