Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Національний центр управління та випробувань космічних засобів оголошує початок процедури вибору постачальника послуг з виконання НДР «Розробка методики визначення орієнтації космічних об’єктів на основі комплексних спостережень»

Національний центр управління та випробувань космічних засобів оголошує початок процедури вибору постачальника послуг з виконання НДР «Розробка методики визначення орієнтації космічних об’єктів на основі комплексних спостережень».

Термін закінчення науково-дослідної роботи: 30 листопада 2020.

В рамках НДР мають бути виконані наступні роботи:

  • аналітичний огляд сучасного стану в Україні та світі напрямку оцінки орієнтації космічних апаратів в системі отримання інформації про ШСЗ, у випадку коли з різних причин з ними відсутній зв’язок; переваги та недоліки у порівнянні з іншими підходами до вирішення проблеми, тенденції розв’язку;
  • описання пропонованого методу визначення орієнтації ШСЗ, його методологічних і базових засад;
  • аналіз необхідної точності позиційних і фотометричних даних при їх використанні у розрахунках напрямків з центра супутника на Сонце, спостерігача, до центра Землі, нормалі до дзеркально відбиваючої ділянки поверхні ШСЗ, тощо;
  • розроблено алгоритм визначення нормалі до дзеркально відбиваючої ділянки поверхні супутника;
  • розроблено алгоритм переведення результатів визначення орієнтації осей ШСЗ з однієї системи координат до іншої;
  • розробка та валідація методики оцінки орієнтації ШСЗ у випадках коли з ним відсутній зв’язок за результатами обробки наземних комплексних (позиційних і фотометричних) їх спостережень в оптичному діапазоні. Методика має відображати послідовність дій оператора та аналітика-обчислювача в процесі встановлення напрямків освітлення та відбивання світла від поверхні КА у вибраній системі координат.
  • розробка рекомендацій оцінки параметрів прецесійного обертання осі власного обертання ШСЗ у випадку його дестабілізації.

Для приймання роботи Виконавцем надається науковий звіт про виконання НДР, оформлений згідно з ДСТУ 3008-2015 з врахуванням вказаних вимог та методика оцінки орієнтації ШСЗ.

Для прийняття участі у процедурі вибору постачальника послуг з виконання зазначеної НДР потенційному Виконавцю необхідно надіслати на адресу Національного центру заповнену та підписану керівником Виконавця заявку за формою, що додається.

Кінцевий термін подання заявок на виконання НДР: 18.02.2020.

Кінцевий термін розгляду заявок: 25.02.2020.

Про результати вибору постачальника послуг з виконання НДР з «Розробка методики визначення орієнтації космічних об’єктів на основі комплексних спостережень» буде повідомлений лише обраний Виконавець.

Пропозиції щодо постачання послуг з виконання НДР

Дивіться також:

08.04.2020

Національний центр управління та випробувань космічних засобів і Дніпропетровська обласна державна адміністрація окреслили основні принципи та напрямки співробітництва: в галузі територіального розвитку та захисту довкілля, сільського, лісового та водного господарства, метеорології, інфраструктури й кризового управління. Наша спільна мета – впроваджувати […]

Детальніше
26.03.2020

Радіолокаційна станція 5Н86, також відома як надгоризонтна РЛС «Дніпро», Західного центру радіотехнічного спостереження продовжить модернізацію – Національний центр управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) замовив послуги з виконання ряду науково-дослідних робіт (НДР). Про це повідомляє Український мілітарний портал. Роботи грунтуватимуться на раніше проведеній дослідно-конструкторській […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform