Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

NASA оприлюднило унікальні кадри посадки космічної станції Huygens на поверхню Титана

NASA оприлюднило відео зі спуском станції Huygens на планету Титан. Ролик був змонтований з фотографій, знятих апаратом в ході місії, і розміщений на офіційному YouTube-каналі агентства.

Повідомляється, що місія щодо запуску зонда є спільним проектом NASA і EKA (Європейське космічне агентство), а також Італійського космічного агентства.

Головною метою місії є дослідження планети Сатурн, її кілець і найбільшого супутника – Титана.

Відомо, що запуск місії було проведено 15 жовтня 1997 року. У 2004 році супутник Cassini вийшов на орбіту Сатурна. В цьому ж році від нього відокремився зонд Huygens, який в 2005 році висадився на Титані.

Місія Huygens – перша м’яка посадка в Зовнішній Сонячній системі, відбулася 14 січня 2005 року, але відеозапис з моделюванням цих подій з’явився  тільки         11 січня 2017. На знімках зображені скелясті нагір’я з  темними каналами і крутими ярами. У районі приземлення зонда поверхня була темною і зернистою, подібною на дно висохлого озера.

“Посадка Huygens – прорив в наших дослідженнях Титана, а також перша м’яка посадка на  “місяць” зовнішньої планети. Вона повністю змінила наше розуміння цього покритого димкою океанічного світу”, – зазначила дослідник проекту Кассіні в лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені Лінда Спілкер.

Титан – найбільший супутник Сатурна, який за своїми розмірами перевищує Місяць майже вдвічі в масі. Він також є другим за величиною супутником Сонячної системи (після Ганімеда – супутника Юпітера). Температура на планеті складає мінус 180 градусів. На поверхні супутника перебувають безліч річок і озер, що складаються з вуглеводнів.

Відео: http://www.unian.net/science/1721097-nasa-obnarodovalo-video-posadki-zonda-na-titan.html

 

Дивіться також:

13.06.2019

З 12 по 21 червня 2019 року у Відні проходить 62-а сесія Комітету ООН з питань мирного використання космічного простору, повідомляє прес-служба ДКА. Згаданий захід є основним щорічним майданчиком, який збирає керівників урядових органів дев’яносто двох країн-членів вказаного Комітету. Завданням Комітету […]

Детальніше
10.06.2019

Національна аерокосмічна агенція США (NASA) дозволить 30-денні польоти космічних туристів на Міжнародну космічну станцію. Перший турист відправиться на МКС у 2020 році й заплатить за подорож близько 50 мільйонів доларів. Про це пише hromadske з посиланням на The Washington Post. За […]

Детальніше
10.06.2019

Космічне агентство Великої Британії і Рада Корнуолла має намір виділити до 20 мільйонів фунтів на космодром Корнуолл для розробки об’єктів і експлуатаційних можливостей американського оператора запуску Virgin Orbit, які дозволять запустити невеликий супутник з Корнуолла на початку 2020-х років, повідомляє […]

Детальніше
© 2014 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform