Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

NASA оприлюднило унікальні кадри посадки космічної станції Huygens на поверхню Титана

NASA оприлюднило відео зі спуском станції Huygens на планету Титан. Ролик був змонтований з фотографій, знятих апаратом в ході місії, і розміщений на офіційному YouTube-каналі агентства.

Повідомляється, що місія щодо запуску зонда є спільним проектом NASA і EKA (Європейське космічне агентство), а також Італійського космічного агентства.

Головною метою місії є дослідження планети Сатурн, її кілець і найбільшого супутника – Титана.

Відомо, що запуск місії було проведено 15 жовтня 1997 року. У 2004 році супутник Cassini вийшов на орбіту Сатурна. В цьому ж році від нього відокремився зонд Huygens, який в 2005 році висадився на Титані.

Місія Huygens – перша м’яка посадка в Зовнішній Сонячній системі, відбулася 14 січня 2005 року, але відеозапис з моделюванням цих подій з’явився  тільки         11 січня 2017. На знімках зображені скелясті нагір’я з  темними каналами і крутими ярами. У районі приземлення зонда поверхня була темною і зернистою, подібною на дно висохлого озера.

“Посадка Huygens – прорив в наших дослідженнях Титана, а також перша м’яка посадка на  “місяць” зовнішньої планети. Вона повністю змінила наше розуміння цього покритого димкою океанічного світу”, – зазначила дослідник проекту Кассіні в лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені Лінда Спілкер.

Титан – найбільший супутник Сатурна, який за своїми розмірами перевищує Місяць майже вдвічі в масі. Він також є другим за величиною супутником Сонячної системи (після Ганімеда – супутника Юпітера). Температура на планеті складає мінус 180 градусів. На поверхні супутника перебувають безліч річок і озер, що складаються з вуглеводнів.

Відео: http://www.unian.net/science/1721097-nasa-obnarodovalo-video-posadki-zonda-na-titan.html

 

Дивіться також:

19.09.2019

Під час міжнародного фестивалю авіації, космосу та технологій Tehnofest, який вже другий рік поспіль проходить у Стамбулі, був показаний ударний безпілотний літальний апарат нового покоління Akıncı. Про це повідомляє Defense Express. Створення цього БПЛА є одним з перших проєктів спільного підприємства, […]

Детальніше
11.09.2019

Центр космічних досліджень відправить мрії маленьких українців у космос. Всього два тижня лишилось до тієї миті, коли у космос буде запущено унікальний промінь мрій. Два роки у рамках проекту «Здійсни мрію» ТСН збирала дитячі малюнки з найпотаємнішими мріями дітлахів з усієї України. […]

Детальніше
06.09.2019

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!  Запрошуємо Вас взяти участь у роботі  ІІI-ї науково-практичної конференції “Аерокосмічні технології в Україні: проблеми та перспективи”, яка відбудеться 12-13 вересня 2019 року на базі Національного центру управління та випробувань космічних засобів.  Метою конференції є  створення атмосфери плідної фахової дискусії про результати наукових […]

Детальніше
© 2014 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform