Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

У КПІ ім. Ігоря Сікорського пройшла зустріч з астронавтом Рендольфом Брезніком

Астронавт NASA, полковник ВПС США Джеймс Брезнік 15 березня зустрівся зі студентами, співробітниками і викладачами КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Астронавт NASA, полковник ВПС США Джеймс Брезнік (Randy “Komrade” Bresnik) народився 11 вересня 1967 р. у місті Форт Нокс, штат Кентуккі. У 1997 році він пов’язав своє життя з космосом. З тієї пори здійснив два космічні польоти: з 16 по 27 листопада 2009 року як спеціаліст місії STS-129 на борту шаттла «Атлантіс», та з 28 липня по 14 грудня 2017 року як бортінженер екіпажу космічного корабля «Союз МС-05», бортінженер місії «МКС-52» та командир місії Міжнародної космічної станції «МКС-53».

Під час другого свого польоту в космос, 25 жовтня 2017 р. Джеймс Брезнік узяв участь у сеансі прямого зв’язку з відвідувачами Американського дому в Києві за допомогою Skype. Джеймс Брезнік спілкувався з українцями на тлі прапора України, який він розгорнув на борту космічного корабля. Таким чином, він став другим після Леоніда Каденюка астронавтом, у космічному багажі якого почесне місце належало прапору нашої держави. На запитання, чому саме український стяг він узяв з собою в подорож до зірок, астронавт розповів, що це символ батьківщини його сина – у 2008 році подружжя Брезнік усиновили маленького українського хлопчика – а цей прапор він отримав в 2016 році в Дніпрі під час поїздки в Україну. У 2009 році в його сім’ї народилася й донька.

До речі, й нинішній свій візит в Україну американський астронавт розпочав з відвідування Дніпра, а вже звідти приїхав до Києва. А до Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» завітав разом з сином Уайєтом.

Під час зустрічі з політехніками Джеймс Брезнік розповідав їм про підготовку до польоту, роботу, життя та побут на орбітальній станції. І не лише на ній, адже під час двох своїх експедицій на орбіту він здійснив кілька виходів у відкритий космос. Свою розповідь астронавт ілюстрував надзвичайно цікавими фотографіями і відеороликами моментів тренувань інтернаціональної команди астронавтів під землею і під водою, портретами екіпажу на борту, демонстрацією законів механіки у невагомості, фантастично красивими краєвидами Землі з космосу тощо. Насамкінець американський астронавт відповів на запитання учасників зустрічі.

Дивіться також:

18.04.2019

17 квітня о 23:46 за київським часом з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) проведено успішний пуск ракети-носія «Антарес», яка вивела на орбіту вантажний корабель Cygnus, що повинен доставити до Міжнародної космічної станції близько 3 750 кг […]

Детальніше
17.04.2019

У День космонавтики Національний центр управління та випробувань космічних засобів долучився до благодійного проекту «Здійсни мрію». Фахівці центру запустять у Всесвіт спеціально закодований високоточний сигнал з малюнками мрій українських дітлахів.100 000 малюнків, у яких діти зображали свої мрії, збиралися в […]

Детальніше
15.04.2019

10 квітня 2019 року представники Національного центру взяли участь у ІV Міжнародній науково-практичній конференції на тему: «Застосування космічних та геоінформаційних систем в інтересах національної безпеки та оборони», яка проводилась на базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. До участі […]

Детальніше
© 2014 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform