Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

У КПІ ім. Ігоря Сікорського пройшла зустріч з астронавтом Рендольфом Брезніком

Астронавт NASA, полковник ВПС США Джеймс Брезнік 15 березня зустрівся зі студентами, співробітниками і викладачами КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Астронавт NASA, полковник ВПС США Джеймс Брезнік (Randy “Komrade” Bresnik) народився 11 вересня 1967 р. у місті Форт Нокс, штат Кентуккі. У 1997 році він пов’язав своє життя з космосом. З тієї пори здійснив два космічні польоти: з 16 по 27 листопада 2009 року як спеціаліст місії STS-129 на борту шаттла «Атлантіс», та з 28 липня по 14 грудня 2017 року як бортінженер екіпажу космічного корабля «Союз МС-05», бортінженер місії «МКС-52» та командир місії Міжнародної космічної станції «МКС-53».

Під час другого свого польоту в космос, 25 жовтня 2017 р. Джеймс Брезнік узяв участь у сеансі прямого зв’язку з відвідувачами Американського дому в Києві за допомогою Skype. Джеймс Брезнік спілкувався з українцями на тлі прапора України, який він розгорнув на борту космічного корабля. Таким чином, він став другим після Леоніда Каденюка астронавтом, у космічному багажі якого почесне місце належало прапору нашої держави. На запитання, чому саме український стяг він узяв з собою в подорож до зірок, астронавт розповів, що це символ батьківщини його сина – у 2008 році подружжя Брезнік усиновили маленького українського хлопчика – а цей прапор він отримав в 2016 році в Дніпрі під час поїздки в Україну. У 2009 році в його сім’ї народилася й донька.

До речі, й нинішній свій візит в Україну американський астронавт розпочав з відвідування Дніпра, а вже звідти приїхав до Києва. А до Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» завітав разом з сином Уайєтом.

Під час зустрічі з політехніками Джеймс Брезнік розповідав їм про підготовку до польоту, роботу, життя та побут на орбітальній станції. І не лише на ній, адже під час двох своїх експедицій на орбіту він здійснив кілька виходів у відкритий космос. Свою розповідь астронавт ілюстрував надзвичайно цікавими фотографіями і відеороликами моментів тренувань інтернаціональної команди астронавтів під землею і під водою, портретами екіпажу на борту, демонстрацією законів механіки у невагомості, фантастично красивими краєвидами Землі з космосу тощо. Насамкінець американський астронавт відповів на запитання учасників зустрічі.

Дивіться також:

20.02.2019

У вівторок, 19 лютого, президент США Дональд Трамп підписав директиву про заснування Космічних Сил, але останні не виділено в окремий рід Збройних сил США. Завданням Космічних сил стане “стримування агресії та захист інтересів” США у космічному просторі. Космічні сили будуть […]

Детальніше
15.02.2019

Прес-служба Державного космічного агентства України започатковує нову рубрику «Актуальне питання до Голови ДКА Павла Дегтяренка». Питання:– За 5 днів до Нового року відбулося останнє у 2018 році, засідання Кабінету Міністрів, де, зокрема, обговорювалися питання, що стосуються космічної галузі. На засіданні […]

Детальніше
14.02.2019

NASA визнало невдалою фінальну спробу зв’язатися з ровером Opportunity і завершила місію апарату з дослідження Марса, яка тривала близько 15 років. Про це повідомляє Espreso.TV. Вчені намагалися налагодити зв’язок з ровером Opportunity ще з середини червня, проте спроби ні до […]

Детальніше
© 2014 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform