Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

В NASA підтримали українську унікальну космічну місію “ПРОМІНЬ МРІЙ”

Днями американське національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) надіслали в Україну офіційний лист підтримки, повідомляє ТСН.

Історична подія: у космос летять 100 000 дитячих мрій унікальній космічній місії “Промінь мрій”. Завдяки якій 100 000 малюнків мрій українських дітей полетіли в космос. Її реалізують український благодійний проєкт 1+1 media “Здійсни мрію” та Державне космічне агентство України.

“NASA поділяє мету надихати молодь і дітей до креативності, вивчення космосу і займатися наукою. Саме завдяки таким проєктам майбутні покоління матимуть ціль робити нові відкриття і науково-технічні дослідження для кращого розуміння Всесвіту. Ми підтримуємо ініціативу “Промінь мрій” Державного космічного агентства та висловлюємо свої найкращі побажання щодо її успіху” – йдеться у листі.

 

 

Наприкінці вересня 100 тисяч дитячих малюнків мрій, які збирав благодійний проєкт “Здійсни мрію” 1+1 media протягом півтора року по усій Україні були відправлені в космос. В історії планети це 9-е послання до позаземних цивілізацій та перше з такою потужністю. І у цей час вони продовжують летіти зі швидкістю 300 000 км/с до планетної системи TRAPPIST-1, де, як вважають вчені, можуть перебувати позаземні цивілізації. Щоб досягти точки призначення, Промінь мрій буде прямувати 41 світловий рік і подолає 400 трильйонів кілометрів. Подія відбулася в Центрі космічних досліджень та зв’язку на Львівщині.

 

 

Куратор проєкту Здійсни мрію, телеведуча Лідія Таран прокоментувала підтримку від NASA “Великі відкриття, важливі розробки і дослідження – усе що нас оточує, колись було чиєюсь мрією. Усі винахідники і розробники, науковці – це мрійники! Бо неймовірні ідеї виникають тільки у креативних людей, а вони, у свою чергу, у дитинстві були мрійниками!”.

До Променя мрій увійшли фото малюнків, які нам надсилали поштою, малювали на стінах скріншоти малюнків, які публікувалися в соцмережах з #моядитячамрія та відео Jerry Heil на пісню #моядитячамрія, створене із малюнків дитячих мрій.

“Ми відправляли мрії 352 години. Щодня з 28 вересня по 11 годин на день – у той час, коли з Землі можна було відстежити TRAPPIST-1. Завершили відправку сигналу з малюнками зранку 30 жовтня. Перші малюнки, які ми закодували і відправили ще у перший день Космічної місії, вже пролетіли понад 958 мільярдів кілометрів! Це як 6406 разів долетіти до Сонця. Ми нарахували відправку близько 101 000 зображень” – зазначив керівник Центру космічних досліджень зв’язку Національного космічного центру Віктор Ожінський.

 

Заручившись підтримкою NASA, спільно з Державним космічним агентством проєкт Здійсни мрію буде звертатись до Міжнародного астрономічного союзу з ініціативою перейменувати одну із планет системи TRAPPIST-1 на Планету мрій.

 

Нагадаємо, раніше свою підтримку космічній місії Промінь мрій висловила світова космічна спільнота. Серед них, всесвітньо відомий астроном, відкривач планетної системи TRAPPIST-1 Мікаель Жійон, іспанський вчений Франциско Коломер і Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, всесвітньо відома астронавтка NASA.

Проєкт “Здійсни мрію” стартував 29 квітня 2016 року у Всесвітній день бажань. За час існування проєкту здійснено сотні грандіозних мрій дітей, які борються з важкою хворобою. Адже, щоб мати сили і енергію на боротьбу, діти мають бачити не тільки лікарні і сльози близьких, а й світ, наповнений добром та радістю! Такі емоції цілющі, вони позитивно впливають і на життєві показники дітей, і на процес лікування. Проєкт реалізовують 1+1 медіа і ТСН спільно з благодійним фондом “Ти не один”. Куратори проєкту: телеведучі Лідія Таран і Олександра Лобода. Волонтер — Неля Шовкопляс. У команді проєкту: журналісти ТСН, співробітники 1+1 медіа, фонд “Ти не один”, психологи, педагоги, художники, волонтери, зірки, спонсори та ін.

 

Дивіться також:

15.01.2020

У вівторок у Білому домі віце-президент США Майк Пенс офіційно привів до присяги генерала Джона Реймонда, який очолює Космічні сили США. Про це повідомляє Українська правда. Під час церемонії Пенс заявив, що до Космічних сил США увійдуть тисячі службовців. Реймонд приступив […]

Детальніше
13.01.2020

У Житомирі підписали угоду про створення регіонального інноваційно-космічного кластеру «Полісся». Про це кореспондентові Укрінформу повідомили у пресслужбі Житомирського національного агроекологічного університету. «До підписання угоди про створення регіонального інноваційно-космічного кластеру «Полісся» долучилося 12 сторін. Вони зобов’язуються спільно діяти у сферах розвитку […]

Детальніше
12.01.2020

12 січня 2020 року виповнилося 113 років від дня народження геніального космічного конструктора Сергія Корольова, повідомляється на сайті Житомирської ОДА. Цього дня у Житомирі на майдані ім. С. Корольова вшанувати видатного земляка прийшли перший заступник голови ОДА Володимир Федоренко, заступник […]

Детальніше
© 2014 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform