Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

НЦУВКЗ долучився до науково-практичного кластера «Регіональний центр космічного моніторингу Землі “Слобожанщина”»

8 грудня у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” відбулося друге засідання нещодавно створеного науково-практичного кластера «Регіональний центр космічного моніторингу Землі “Слобожанщина”».

До складу кластера, підписавши угоду про співпрацю, долучилися: від імені Державного космічного агентства України – в.о. Голови Михайло Лев, від Національного центру управління та випробувань космічних засобів – начальник Центру Володимир Присяжний, від ПрАТ «ФЕД» – голова правління Віктор Попов, а також представники Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Деякі фрагменти зустрічі наводимо далі.

***

Микола Нечипорук, ректор ХАІ 

«Я вітаю всіх на новому засіданні науково-практичного кластера! Ми продовжуємо його формування, розширюємо кількість учасників і збільшуємо якість спільної роботи. Маю впевненість, що цього разу, як і минулого тижня, вдасться плідно обговорити проблемні сторони й перспективи розвитку космічної галузі України.

Наголошую, що кластер не має юридичного статусу з офіційним очільником; він – майданчик для налагодження взаємодії його учасників».

Михайло Лев, в. о. Голови Державного космічного агентства України

«Я вважаю, що ця ініціатива є дуже вчасною та необхідною. Галузь потребує змін: у нас досить великий час немає космічної програми й належного фінансування. Крім того, втрачаються зв’язки між підприємствами й корпораціями.

Але ми визнаємо велику практичну значимість галузі в контексті науки, політики, економіки, оборони держави. І хоча реалізованих проектів поки що недостатньо, ми будемо працювати над цим, тому я із задоволенням підписую запропоновану угоду й зазначаю виконання майбутніх досягнутих домовленостей з боку агентства».

Володимир Присяжний, начальник Національного центру управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ)

«Наша установа перебуває під патронатом Державного космічного агентства України й працює над застосовуванням систем дистанційного зондування Землі. Команда складається близько з 1000 фахівців, 90 % яких тільки здобули вищу освіту. Маємо 11 філій у різних містах України, зокрема в Києві, Львові, Кам’янці-Подільському, Дніпрі, Харкові.

Повторюю за Віктором Васильовичем, що багато молодих людей для самореалізації переїжджають в інші країни, але представники створеного кластера можуть запропонувати чимало цікавого з академічно-наукового боку, наприклад, надати студентам доступ до космічних даних із шести супутників європейської системи «Коперник», одним з операторів якої з першого січня цього року став наш центр».

Віктор Попов, голова правління ПрАТ «ФЕД»

«Створення кластера – важливий крок уперед. Акцентуюся на тому, що довга співпраця підприємства «ФЕД» з ХАІ підтвердила факт: університетська наука йде пліч-о-пліч з виробництвом і відкрита для комерціалізації. Наприклад, багаторічна співпраця допомогла реалізувати дві інноваційні ідеї світового рівня: розробити систему охолодження для супутника й першого – не побоюся цього сказати – українського іонно-плазмового двигуна відповідно до технічного завдання Європейського космічного агентства. Хіба цим не слід пишатися? Тому зв’язок науки з виробництвом – це запорука успіху на зовнішніх ринках, визначник конкурентоспроможності.

Крім того, кластер сприятиме модернізації дуальної форми здобуття освіти, у впровадженні якої, до речі, ХАІ та наше підприємство мають колосальний досвід. Cтуденти матимуть більше можливостей залишатися у нас, працювати за спеціальністю, реалізовувати свої амбіції на благо України, а не їхати в Польщу на поля збирати полуницю».

Станіслав Горелик, завідувач кафедри геоінформаційних технологій та космічного моніторингу Землі (407)

«У нас на кафедрі працює 15 викладачів. Є фахівці з електроніки, медицини, геодезії. Це дає змогу робити «замкнені» проекти, починаючи від формування математичних моделей і закінчуючи практичними розробками.

Ми готуємо студентів за двома освітніми програмами: «Геоінформаційні системи і технології» та «Космічний моніторинг Землі». Під час навчання вони використовують сучасне обладнання й ПО, а після випуску часто поповнюють лави наших науковців.

Робота кипить, і ми надзвичайно раді новим можливостям, які з’явилися після відкриття науково-практичного кластера «Регіональний центр космічного моніторингу Землі “Слобожанщина”».

Дивіться також:

29.04.2021

29 квітня 2021 року, о 04:50 за київським часом, з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані, відбувся 16-й успішний пуск європейської ракети-носія (РН) легкого класу Vega. Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня […]

Детальніше
27.04.2021

72-й Міжнародний конгрес астронавтики (International Astronautical Congress, IAC) 2021, організований Міжнародною федерацією астронавтики (International Astronautical Federation, IAF) у співпраці з Космічним центром Мохаммеда Біна Рашида (MBRSC), під патронатом шейха Мохаммеда бен Рашида Аль Мактума, віце-президента та прем’єр-міністра Об’єднаних Арабських Еміратів […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform