Концепція
ведення міжнародного співробітництва НЦУВКЗ

Беручи до уваги європейський курс зовнішньої політики України, викладений в Угоді про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і розпорядженні Кабінету Міністрів України від 17.09.2014 №847, керуючись заявою Прем’єр-міністра України, зробленою під час засідання Ради Україна-ЄС 15 грудня 2014 року в м. Брюссель, та з метою просування космічної промисловості України на європейський ринок космічних послуг та технологій Державне космічне агентство України (ДКА України) здійснює заходи щодо поступового набуття членства України в Європейському космічному агентстві (ЄКА) шляхом укладення Угоди про надання Україні статусу європейської держави, що співпрацює з ЄКА.

Враховуючи зазначене вище, пропонується розвивати співробітництво із зарубіжними партнерами по таким напрямкам:

У сфері ДЗЗ

  1. Залучення наземного сегменту космічних систем України в рамках космічних програм ДЗЗ ЄС (Copernicus, Proba-V, MetOp).
  2. Налагодження обміну оперативних та архівних даних ДЗЗ з європейськими партнерами в т.ч. за програмою Copernicus та іншими.
  3. Організація співпраці в рамках розробки та валідації методик обробки даних ДЗЗ з європейськими та українських КА ДЗЗ.
  4. Залучення українських КА ДЗЗ до європейських програм.

У сфері супутникової навігації

  1. Забезпечення можливості моніторингу Системою координатно-часового та навігаційного забезпечення України функціонування системи EGNOS на території України, після того, як дія системи EGNOS буде поширена на Україну ( в рамках статті 11 Угоди про співробітництво щодо цивільної глобальної навігаційної супутникової системи (ГНСС) між Україною та Європейським Співтовариством, його державами-членами) .
  2. Використання державної регульованої послуги PRS системи GALILEO.
  3. Співробітництво стосовно хостингу станцій RIMS системи EGNOS на території філій НЦУВКЗ.

 

У сфері спеціального контролю та геофізичного моніторингу

  1. Обмін інформаційними даними між Європейською системою сейсмічного моніторингу та Національним центром даних НЦУВКЗ.
  2. Залучення засобів спеціального контролю та геофізичного моніторингу НЦУВКЗ до програми Copernicus що стосується контролю інформації, отриманої з супутників, з метою реагування на надзвичайні ситуації, а саме геофізичних ризиків і техногенних аварій.
  3. Обмін інформацією щодо радіонуклідного складу атмосферних аерозолів в рамках європейських програм атмосферного моніторингу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *