Відбувся візит до України делегації Ради науково-технічних досліджень Туреччини (TÜBITAK)

У період з 11 по 13 липня  2021 року відбувся візит делегації Ради науково-технічних досліджень Туреччини (TÜBITAK) до України.

В рамках візиту 12 липня 2021 року делегація TÜBITAK відвідала ДП «КБ «Південне» та ДП «ВО ПМЗ ім. О.М. Макарова», де ознайомилась з виробничими потужностями космічного сектору України.

13 липня 2021 року відбулася зустріч турецької делегації з Головою ДКА Володимиром Тафтаєм. Під час зустрічі турецькій стороні було представлено презентації щодо космічної діяльності України. Зокрема, начальник інформаційно-аналітичного відділу Національного центру управління та випробувань космічних засобів Сергій Янчевський ознайомив гостей з наземною космічною інфраструктурою НЦУВКЗ.

Також сторони обговорили поточний стан розвитку космічних галузей України та Туреччини, розглянули перспективи подальшого співробітництва у галузі космосу.

Сторони дійшли згоди щодо наявності потенціалу українсько-турецького співробітництва в у рамках проєктів освоєння Місяця, створення платформ для мікро та міні супутників, вузлів, агрегатів і систем не лише космічного, але й наземного сегментів, систем та  для космічних апаратів, спільного використання наземної космічної інфраструктури.

Було домовлено продовжувати двосторонні контакти з метою визначення та конкретизації напрямів можливої співпраці.

За матеріалами ДКА