В ЦПОСІ та КНП відбулися випробування наземного сегменту в рамках підготовки до управління КА «Січ 2-30»

З 7 по 9 грудня 2021 року в ЦПОСІ та КНП (м. Дунаївці) тривали міжвідомчі випробування наземного сегменту для управління й подальшої експлуатації КА «Січ 2-30», а також підготовки до льотних випробувань. Проводилось випробування наземного комплексу управління та наземного інформаційного комплексу. Відпрацьовувалася взаємодія центру управління польотами зі станціями управління СКТРЛМ-1 та УНСУ. Проведені випробування наземного інформаційного комплексу, зокрема прийому інформації приймальними станціями: ПС 8-2, УНСУ, ЦПД-2.

У рамках міжвідомчих випробувань здійснювалось моделювання нештатних ситуацій з метою тренування розрахунків, які будуть приймати участь в управлінні КА та залучатися до прийому інформації наземних станцій, а також для розрахунків, які будуть здійснювати подальшу обробку інформації.

У випробуваннях, що відбулися у відповідності до наказу Державного космічного агентства, взяли участь фахівці НЦУВКЗ: ЦПОСІ та КНП, Дніпрокосмосу, Центру експлуатації, Оперативно-інформаційного центру, а також представники Державного коcмічного агентства України, фахівці КБ «Південне», підприємства  «Конекс» та ДП ЗАТ «Науково-дослідний інститут радіовимірювань».

Загалом, відповідно до програми, міжвідомчі випробування проведені у повному обсязі та показали, що наземний сегмент готовий до льотних випробувань, які заплановані на початок січня 2022 року.