«Велика сімка» оголосила про взяття на себе зобов’язань щодо безпечного та стійкого використання космосу

13 червня на саміті лідерів G7 у Корнуоллі (Великобританія) представники Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, США, Великобританії та ЄС пообіцяли вжити заходів для подолання зростаючої небезпеки космічного сміття, оскільки орбіта нашої планети стає надто перевантаженою.Однією з найбільших глобальних проблем, що стоять перед космічним сектором, є завантаженість орбіти та космічне сміття. В даний час існує близько 900 000 об’єктів космічного сміття, включаючи старі супутники, відпрацьовані ступені ракет та навіть інструменти, залишені астронавтами на орбіті Землі. Космічне сміття може залишатися на орбіті сотні років і представляти реальну небезпеку для швидко зростаючого числа нових супутників.

Лідери G7 опублікували спільну заяву:

«Ми прагнемо безпечного та стійкого використання космосу для підтримки амбіцій людства зараз і в майбутньому.

Ми визнаємо зростаючу небезпеку космічного сміття та зростаючу завантаженість орбіти Землі.
Оскільки орбіта нашої планети – це крихке і цінне середовище, яке стає дедалі перевантаженим, і всі країни повинні діяти разом, щоб захистити його, ми погоджуємось активізувати наші зусилля щодо забезпечення сталого використання космосу на користь та в інтересах усіх країн.

Ми вітаємо Керівні вказівки Організації Об’єднаних Націй щодо довготривалого розвитку (United Nation’s Long Term Sustainability Guidelines) та закликаємо всіх приєднатися до нас у реалізації цих
вказівок.

Ми вітаємо всі громадські та комерційні зусилля з видалення сміття та обслуговування на орбіті та зобов’язуємось заохочувати подальші інституційні та промислові дослідження і розвиток цих послуг.
Ми усвідомлюємо важливість розробки спільних стандартів, найкращих практик та керівних принципів, що стосуються стійких космічних операцій, поряд з необхідністю спільного підходу до управління та координації космічного руху.

Ми закликаємо всі країни співпрацювати через такі групи, як Комітет ООН з використання космічного простору в мирних цілях (United Nations Committee on the Peaceful Uses of Outer Space), Міжнародна організація зістандартизації (International Organization for Standardization) та Міжвідомчий комітет з координації космічного сміття (Inter-Agency Space Debris Coordination Committee), задля збереження космічного середовища для майбутніх поколінь».