Державне космічне агентство України та Міноборони США підписали меморандум про взаєморозуміння

У ході офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до США підписаний Меморандум між Державним космічним агентством України та Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки про взаєморозуміння щодо співпраці у сфері безпеки космічних польотів і надання послуг та інформації з космічної ситуаційної обізнаності. Меморандум підписали Голова ДКАУ В. Тафтай та Директор з питань стратегії, планування і політики USSPACECOM (Космічного командування США) М.Д. Бернаккі.

Меморандум про взаєморозуміння визначає намір обмінюватися космічною ситуаційною інформацією між Україною та США для захисту від космічного сміття та зменшення ризиків зіткнень космічних об’єктів на орбіті, зокрема майбутніх космічних апаратів України.

Меморандумом створюються правові підстави та механізми спільного використання космічної ситуаційної обізнаності з метою підвищення безпеки космічних польотів, обміну послугами та інформацією.

У рамках підписаного документу українська сторона отримуватиме інформацію шляхом запиту орбітальних даних для потреб інформаційного забезпечення української Системи контролю та аналізу космічної обстановки (СКАКО).

На думку Віце-прем’єр-міністра України Олега Уруського, це важлива подія, що надає черговий поштовх українсько-американської співпраці в космічній сфері.

“Підписаний Меморандум передбачає посилення двосторонньої взаємодії по обміну інформацією між Державним космічним агентством України та Космічним командуванням США. Документ, зокрема, регламентує обмін інформацією з метою вирішення нештатних ситуацій, що можуть виникнути з космічними апаратами під час їх виведення на орбіту, сходження з орбіти, входження до атмосфери, утилізації і багато іншого. Переконаний, це новий етап відносин між нашими країнами, який, безумовно, принесе позитивні результати для нашої країни,” – наголосив Олег Уруський.

31 серпня Президент України Володимир Зеленський обговорив із директором NASA Біллом Нельсоном проєкти, до яких може долучитися Україна. Керівник NASA також погодився відвідати Україну на запрошення В. Зеленського. На 1 вересня у Вашингтоні, нагадаємо, запланована його зустріч із главою Білого дому Джо Байденом.