Фахівці Національного центру взяли участь у міжнародному семінарі «Комплексна система моніторингу смт Солотвино»

22 червня 2021 року фахівці Національного центру взяли участь у міжнародному семінарі «Комплексна система моніторингу смт Солотвино», за проектом «Розширення діючої «Системи космічного захисту від надзвичайних ситуацій» у напрямку моніторингу небезпечних природних та техногенних геопроцесів на транскордонній території Угорщини, Словаччини, Румунії та України».

В ході заходу представники Закарпатської обласної ради та облдержадміністрації, місцевих територіальних громад, ТзОВ «Інститут «ГІРХІМПРОМ», ДП «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника», НПМЦ «Реабілітація» МОЗ України наголосили на важливості для державних та громадських інституцій привернути увагу управлінців, науковців та громадськості до питання Солотвинського солерудника.

Науковці УжНУ, Національного центру, НУ “Львівська політехніка”, дослідники зі Словаччини, Угорщини та Румунії, у свою чергу, представили результати моніторингу геодинамічних процесів в районі м. Солотвино з використанням контактних та дистанційних методів.

Від Національного центру участь у заході взяли Кожухов Д.М., Мамарєв В.М. Пакшин М.Ю., Сластін С.О. Були представлені доповіді “Дослідження впливу гірничих виробок рудників ДП “СОЛОТВИНСЬКИЙ СОЛЕРУДНИК” на земну поверхню, будівлі та споруди з використанням супутникового радарного моніторингу” (Пакшин М.Ю.) та “Впровадження інноваційної системи моніторингу теплових аномалій та адресного інформування споживачів” (Сластін С.О.).

Одним з важливих рішень семінару було посилення координації зусиль державної, місцевої влади та наукових установ в рамках реалізації положень Дорожньої карти першочергових заходів у районі Солотвинського солерудника.

https://zakarpat-rada.gov.ua/problemu-solotvynskoho-solerudnyka-vcherhove-obhovoryly-v-uzhhorodi-predstavnyky-vlady-naukovtsi-ta-eksperty/#more-85678