Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Безпілотний космічний апарат Boeing Starliner не долетів до запланованої орбіти

У п’ятницю, 20 грудня 2019 року, вранці з мису Канаверал було запущено безпілотний космічний апарат Boeing Starliner, який не досяг орбіти, де мав стикуватися з Міжнародною космічною станцією.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на НАСА.

«Незважаючи на успішний запуск о 6:36 в п’ятницю на ракеті-носії Atlas V з космічного пускового комплексу мису Канаверал, Starliner Boeing CST-100 не перебуває на плановій орбіті. Зараз космічний апарат знаходиться на стабільній орбіті, тоді як диспетчери польотів розв’язують проблеми», — ідеться на сайті НАСА.

У свою чергу глава НАСА Джим Брайденстайн заявив у Twitter, що для стикування апарата з космічною станцією забракло пального.

«Приблизно через 30 хвилин після запуску стало зрозуміло, що космічний апарат не досяг визначеної орбіти й не зможе стикуватися з Міжнародною космічною станцією через брак пального», — пояснив він. У разі успішного випробування уже наступного року Starliner мав доставити на МКС астронавтів.

Як зазначив Брайденстайн, Starliner помилився в розрахунках часу, вважаючи, що вже вийшов на орбіту, хоча насправді це було не так. У результаті Starliner спалив більше пального, ніж передбачалося, що не дало йому змоги досягти МКС. Нині Starliner перебуває на стабільній орбіті й приземлиться в пустелі штату Нью-Мексико очікувано 28 грудня.

За даними фахівців, небезпеки для життя людини, якби вона перебувала в космічному апараті, не було б. Проте незрозуміло, чи після цього інциденту НАСА і Boeing перейдуть до запуску пілотованого апарату наступного року, пише видання.

Як повідомлялося, на борту Starliner перебували манекен Роузі та 270 кілограмів вантажу для МКС, зокрема продукти харчування для екіпажу. Космічний апарат було створено компанією Boeing, яка в рамках проекту з НАСА отримала на його розробку понад 5 млрд доларів.

Дивіться також:

12.08.2020

В Одесі 11 серпня 2020 відбулася робоча зустріч-семінар, результатом якої було підписання меморандуму про створення науково-технічного кластеру Причорноморського регіону. Основою робочої дискусії і доповідей було обговорення можливостей застосування космічних технологій моніторингу та дистанційного зондування землі для розробки та створення програм успішного економічного розвитку […]

Детальніше
04.08.2020

1 серпня унікальний, культурний та просвітницький заклад України – Житомирський музей космонавтики ім. С.П. Корольова відзначив 50 років від дня його заснування. З нагоди ювілею відбулися урочистості з покладанням квітів до погруддя С.П. Корольова, виступом військового оркестру Житомирського військового інституту імені С.П.Корольова, […]

Детальніше
31.07.2020

Повідомляємо, що програма «Copernicus» (програма спостереження за Землею Європейського Союзу) проводить безкоштовний масовий онлайн-курс навчання – Copernicus MOOC (Massive Open Online Course – Масовий відкритий онлайн-курс). Copernicus MOOC – це онлайн-тренінг, спрямований на те, щоб дати можливість людям зрозуміти, як […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform