NASA begins testing a new space laser system

Цього літа NASA plans to start testing laser relays (Laser Communications Relay Demonstration, LCRD). Випробування мають продемонструвати динамічні можливості лазерних комунікаційних технологій.

Враховуючи постійне зростання присутності людей і роботів NASA в космосі, місії можуть отримати вигоду з нового способу «розмови» із Землею. З початку космічного польоту в 1950-х роках місії NASA використовували радіочастотний зв’язок для передачі даних у космос і з космосу. Лазерний зв’язок, також відомий як оптичний зв’язок, надалі надасть місіям безпрецедентні можливості передачі даних.

Враховуючи розвиток наукових інструментів збору даних високої чіткості, таких як відео 4K, місіям потрібні прискорені способи передачі інформації на Землю. За допомогою лазерного зв’язку NASA може значно прискорити процес передачі даних. Лазерний зв’язок дасть змогу передавати на Землю в 10–100 разів більше даних, ніж сучасні радіочастотні системи. Потрібно приблизно дев’ять тижнів, щоб передати повну карту Марса на Землю за допомогою сучасних радіочастотних систем. З лазерами це зайняло б близько дев’яти днів. in addition, лазерні комунікаційні системи ідеально підходять для космічних місій, оскільки їм потрібен менший обсяг, вага і потужність. Менша маса означає більше місця для наукових приладів, а менша потужність означає менші витрати енергетичних систем космічних кораблів. Це все є критично важливими для NASA при розробці місій.