Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Перші кроки НЦУВКЗ щодо реалізації програм кластеру «Слобожанщина»

9 грудня фахівці Національного центру управління та випробувань космічних засобів, на чолі з начальником центру Володимиром Присяжним, побували з робочим візитом на Луганщині. Зокрема, відвідали Новопсковську селищну раду. Під час зустрічі керівництва НЦУВКЗ з головою Новопсковської селищної ради Вадимом Гаєвим розглядалося питання розширення RTK-мережі “NET.Spasecenter”, а саме розміщення навігаційної контрольно-коригуючої станції, яка надає можливість користувачам визначати координати на місцевості з сантиметровою точністю.

Спеціалісти Національного центру представили свої напрацювання в сфері дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), супутникової навігації та геофізичного моніторингу в інтересах місцевої територіальної громади та економіки регіону в цілому. Поїздка відбувалася у рамках  нещодавно створеного Науково-практичного кластеру «Регіональний центр космічного моніторингу Землі «Слобожанщина». Його  відкриття відбулося 3 грудня 2020 року на базі кафедри геоінформаційних технологій та космічного моніторингу землі Харківського авіаційного інституту (ХАІ). Напрацювання новоствореного регіонального центру стануть корисними у вирішенні екологічних проблем, виявленні та попередженні несанкціонованого видобутку корисних копалин та стане в нагоді працівникам ДСНС, яким за допомогою математичного моделювання надаватимуться прогнозні моделі при виникненні надзвичайних ситуацій.

Співпраця НЦУВКЗ з територіальними громадами на Луганщині, зокрема, Новопсковською селищною радою – це перші кроки в реалізації програм науково-практичного кластеру «Слобожанщина».

Крім цього, встановлення пунктів спостереження на сході нашої країни дозволяє максимально збільшити вимірювальну базу сейсмічних та акустичних спостережень у межах країни для проведення глобального моніторингу. Окрім того, це дозволить розпочати регіональні спостереження за природними і техногенними явищами, що були раніше недосяжними.

Дивіться також:

29.04.2021

29 квітня 2021 року, о 04:50 за київським часом, з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані, відбувся 16-й успішний пуск європейської ракети-носія (РН) легкого класу Vega. Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня […]

Детальніше
27.04.2021

72-й Міжнародний конгрес астронавтики (International Astronautical Congress, IAC) 2021, організований Міжнародною федерацією астронавтики (International Astronautical Federation, IAF) у співпраці з Космічним центром Мохаммеда Біна Рашида (MBRSC), під патронатом шейха Мохаммеда бен Рашида Аль Мактума, віце-президента та прем’єр-міністра Об’єднаних Арабських Еміратів […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform