Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Перші кроки НЦУВКЗ щодо реалізації програм кластеру «Слобожанщина»

9 грудня фахівці Національного центру управління та випробувань космічних засобів, на чолі з начальником центру Володимиром Присяжним, побували з робочим візитом на Луганщині. Зокрема, відвідали Новопсковську селищну раду. Під час зустрічі керівництва НЦУВКЗ з головою Новопсковської селищної ради Вадимом Гаєвим розглядалося питання розширення RTK-мережі “NET.Spasecenter”, а саме розміщення навігаційної контрольно-коригуючої станції, яка надає можливість користувачам визначати координати на місцевості з сантиметровою точністю.

Спеціалісти Національного центру представили свої напрацювання в сфері дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), супутникової навігації та геофізичного моніторингу в інтересах місцевої територіальної громади та економіки регіону в цілому. Поїздка відбувалася у рамках  нещодавно створеного Науково-практичного кластеру «Регіональний центр космічного моніторингу Землі «Слобожанщина». Його  відкриття відбулося 3 грудня 2020 року на базі кафедри геоінформаційних технологій та космічного моніторингу землі Харківського авіаційного інституту (ХАІ). Напрацювання новоствореного регіонального центру стануть корисними у вирішенні екологічних проблем, виявленні та попередженні несанкціонованого видобутку корисних копалин та стане в нагоді працівникам ДСНС, яким за допомогою математичного моделювання надаватимуться прогнозні моделі при виникненні надзвичайних ситуацій.

Співпраця НЦУВКЗ з територіальними громадами на Луганщині, зокрема, Новопсковською селищною радою – це перші кроки в реалізації програм науково-практичного кластеру «Слобожанщина».

Крім цього, встановлення пунктів спостереження на сході нашої країни дозволяє максимально збільшити вимірювальну базу сейсмічних та акустичних спостережень у межах країни для проведення глобального моніторингу. Окрім того, це дозволить розпочати регіональні спостереження за природними і техногенними явищами, що були раніше недосяжними.

Дивіться також:

16.01.2021

13 січня Кабінет Міністрів України на черговому засіданні схвалив Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки. Концепція передбачає стратегію досягнення цілей у космічній галузі, які полягають насамперед у: – забезпеченні нового рівня виконання стратегічних державних завдань в сфері національної […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform