Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Підписання меморандуму про створення науково-технічного кластера Причорноморського регіону

В Одесі 11 серпня 2020 відбулася робоча зустріч-семінар, результатом якої було підписання меморандуму про створення науково-технічного кластеру Причорноморського регіону.

Основою робочої дискусії і доповідей було обговорення можливостей застосування космічних технологій моніторингу та дистанційного зондування землі для розробки та створення програм успішного економічного розвитку Південного регіону України.

У новостворений кластер, в рамках якого буде проводитися науково-дослідницька, організаційна та проектна діяльність, увійшли представники різних організацій та департаментів, зокрема:

Наукові представники:

 • Одеська національна академія харчових технологій;
 • Поліський державний університет;
 • Чорноморський національний університет;
 • Одеський державний екологічний університет;
 • Одеський національний університет імені І.І. Мечникова (ОНУ).

Департаменти та державні служби:

 • Національний центр управління та випробувань космічних засобів;
 • Одеська міська адміністрація;
 • Департамент економічної політики та стратегічного планування Одеської ОДА;
 • Департамент екології та природних ресурсів Одеської ОДА;
 • Управління містобудування та архітектури Одеської ОДА;
 • Управління аграрної політики Одеської ОДА.

Комерційні та громадські організації:

 • Одеська громадська організація «Зелений Лист»;
 • Громадське об’єднання «Агро-еколого-рекреаційний кластер «Фрумушика-Нова»;
 • Компанія Esri Ukraine.

Координатором та ініціативним менеджером заходу виступав керівник Cектора регіонального розвитку та координації «Причорноморський» НЦУВКЗ – Соколов Андрій Володимирович.

На зустрічі також було обрано голову новоствореного науково-технічного кластера Причорноморського регіону, ним став заступник Одеського міського голови – Вугельман Павло Володимирович.

Що важливо підкреслити, як підсумкове значення зустрічі, що відбулася:

 1. В Одесі існує потужний науковий потенціал для створення повноцінної об’єднаної платформи, яка зможе генерувати управлінські, дослідницькі, комерційні та соціальні програми.
 2. Тематичний та профільний поділ дозволяє перекрити будь-які запити, які виходять як необхідна потреба для поліпшення добробуту та стабільності розвитку регіону.
 3. Підключення сучасних інформаційних продуктів з використанням космічних технологій дозволить запустити ефективні процеси розвитку, а відповідно посилити конкурентні властивості регіонального та національного бізнесу.
 4. Інтеграція нових технологічних програм в освітнє середовище дозволить сформувати міцний фундамент послідовників, а в майбутньому – зайнятих фахівців.

На закінчення хочеться додати, що створення сприятливого «інвестиційного поля» регіону до сьогоднішнього дня було, в більшості випадків, лише нематеріальною теорією та приводом для освіти популярних словосполучень та безглуздих у своїй нескінченності дій.

Той матеріальний «предмет розмови», який став основою даної науково-соціальної дискусії, на сьогоднішній день є світовим трендом і лідером по зростанню інвестицій та, відповідно, залученню науково-технічних ресурсів.

І ось тут варто зробити паузу «загального розуміння», в якій одностайне сприйняття ситуації дозволить створити твердження: «Наш успіх знаходиться в наших руках вже сьогодні, адже в наших умах він був ще вчора».

Дивіться також:

28.09.2020

21 – 25 вересня в селі Новосілки Вишгородського району на території оздоровчо-реабілітаційного центру «Мрія», де розташований Регіональний відділ спостереження космічного простору та балістико-навігаційного забезпечення, відбулися  оперативно-спеціальні збори керівного складу НЦУВКЗ та керівників філій. Теоретичні та практичні заняття були присвячені актуальним  […]

Детальніше
15.09.2020

14 вересня 2020 року в Одесі відбулася наукова конференція на тему «Впровадження космічних технологій в розвиток економіки України». Даний захід проходив в форматі робочої зустрічі учасників утвореного влітку 2020 року науково-технологічного кластеру «Причорноморський». Коментуючи перші результати роботи вищевказаної організації, хочеться […]

Детальніше
03.09.2020

3 вересня 2020 року, о 04:51:10 за київським часом, з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся 15-й успішний пуск європейської ракети-носія (РН) легкого класу Vega. Про це повідомляється на сторінці КБ «Південне» у Facebook. В рамках програми Європейського космічного агентства під […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform