Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Пілотний проєкт “Система виявлення пожеж за даними космічної зйомки та інформування відповідальних осіб”

На сьогодні в Україні надзвичайної актуальності набуває потреба напрацювання комплексних рішень з посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах, підвищення ефективності управління та контролю у цій сфері, посилення адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки в лісах, сільськогосподарських угіддях та інших природних екосистемах.

З усвідомленням важливості завдань забезпечення раціонального природокористування та захисту природних ресурсів Національним центром управління та випробувань космічних засобів та Поліським національним університетом  було ініційовано проєкт “Система виявлення пожеж за даними космічної зйомки та інформування відповідальних осіб” (у рамках  діяльності  регіонального інноваційно-космічного кластеру “Полісся”).

 Зазначена ініціатива була підтримана управлінням ДСНС в Житомирській області та головним управлінням ДСНС Одеській області, що дало змогу додатково залучити до напрацювання пропозицій та рішень фахівців ДСНС, як споживача інформації.

Результати спільної роботи забезпечили удосконалення діючої системи моніторингу теплових аномалій (пожеж) на території України, що функціонує на базі НЦУВКЗ та створення сервісу адресного оповіщення відповідальних осіб для оперативного реагування.

На етапі тестування програмні комплекси модернізованої системи моніторингу та оповіщення забезпечують виявлення пожеж площею від 25м2, оперативність оброблення даних ДЗЗ до 30 хв., можливість оперативного інформування керівників лісових господарств, підрозділів ДСНС, голів обласних (районних) державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад.

Дані про виявлені теплові аномалії на території України доступні на гео-порталі НЦУВКЗ http://portal.dzz.gov.ua.

Дивіться також:

12.04.2021

Президент України Володимир Зеленський 12 квітня взяв участь у нараді з питань розвитку космічної галузі України, яка відбулася у Національному центрі управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ). Глава держави привітав інженерів, конструкторів, учених, ветеранів та всіх причетних до цієї галузі […]

Детальніше
07.04.2021

6 квітня 2021 року у приміщенні ДКА відбулося підписання Меморандуму між Державним космічним агентством України та Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) про співробітництво у сфері науки, технологій та освіти. Під час підписання Меморандуму були присутні […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform