Супутникова мережа SICH-2M включена до Міжнародного довідкового регістру МСЕ-Р

України отримала частотні присвоєння для супутникової мережі SICH-2M, яка призначена для забезпечення орбітальної експлуатації українських супутників дистанційного зондування Землі серії «Січ». Про це у Міжнародному інформаційному циркулярі частот № 2939 від 09.02.2021 року Бюро радіозв’язку МСЕ (Міжнародний союз електрозв’язку, англ. International Telecommunication Union, ITU) проінформувало Україну, як Державу-Члена МСЕ. Наразі завершена технічна перевірка частотних присвоєнь супутникової мережі SICH-2M щодо відповідності вимогам Регламенту радіозв’язку МСЕ.

Роботи щодо отримання частотного ресурсу для супутників серії «Січ» проводились протягом трьох років спільними зусиллями ДП «Український державний центр радіочастот», Національним центром управління та випробувань космічних засобів із залученням фахівців ДП «КБ «Південне». Загальне керівництво роботами здійснювали НКРЗІ, Адміністрація ДССЗЗІ та ДКА. Заходи  виконувались у відповідності до «Положення про порядок взаємодії органів державної влади при здійсненні міжнародно-правового захисту радіочастотного ресурсу України», затвердженого наказом Адміністрації ДССЗЗІ від 25.06.2013 року №338/435.

Реєстрація супутниковій мережі SICH-2M забезпечує міжнародно-правовий захист частотно-орбітального ресурсу нового покоління українських супутників дистанційного зондування Землі серії «Січ» після їх введення в експлуатацію.

Включення супутникової мережі SICH-2M до Міжнародного довідкового регістру МСЕ є важливим кроком для здійснення в кінці 2021 року запуску з нагоди 30-річчя Незалежності України українського супутника дистанційного зондування Землі серії «Січ», що здійснюється за сприяння та під координацією Мінстратегпрому.

Прес-служба ДП «УДЦР»

Прес-служба НЦУВКЗ