Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

SpaceX та NASA здійснили запуск пілотованого корабля з космодрому у Флориді

Американська компанія SpaceX, засновником якої є Ілон Маск, у співпраці з NASA здійснили запуск пілотованого корабля Falcon 9 з капсулою Crew Dragon, що має доставити двох астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС).

Запуск відбувся о 15:23 за місцевим часом (22:23) за Києвом, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Falcon 9 відправився зі стартового комплексу 39А Космічного центру імені Кеннеді у Флориді, звідки запускалися ракети за програмою “Аполон” з освоювання Місяця, а також Space Shuttle – багаторазових космічних човників.

Таким чином, сьогоднішній старт відновив доставлення астронавтів у космос з американської території, оскільки востаннє пілотована подорож у США за програмою Space Shuttle відбулася у 2011 році, після чого програму згорнули. З того часу американців у космос доставляли російські ракетоносії.

Екіпаж першого пілотованого корабля Crew Dragon складається з двох досвідчених астронавтів NASA, які мають за плечима по два космічні польоти. Колишній пілот шатла Дуглас Херлі призначений командиром корабля, а польотний фахівець Роберт Бенкен — командиром по спільних операцій з МКС. Ці екіпажні ролі унікальні, вони розподілені тільки на випадок випробувальних польотів. Зазвичай в кораблях зі схемою польоту, як у Crew Dragon, до складу екіпажу входять командир і бортінженери.

Херлі відповідатиме за ділянку автономного польоту Crew Dragon, а Бенкен — контролюватиме автоматичне стикування і розстикування з МКС. Разом вони мають оцінити готовність корабля до доставлення людей на орбіту. Крім того, їм належить перевірити в реальних умовах зручність і функціональність нових рятувальних скафандрів, розроблених SpaceX.

Дивіться відео Discovery про те, що собою являє капсула Crew Dragon:

 

31 травня корабель Crew Dragon успішно зістикувався з МКС.

Як повідомляв Укрінформ, перша спроба запуску Falcon 9 мала відбутися минулої середи, однак вона була відкладена через несприятливі погодні умови в районі потенційного приземлення капсули з астронавтами в разі аварійної посадки.

Дивіться також:

10.07.2020

Пожежі на Луганщині, які виникли 6 липня близько села Осколонівка Новоайдарського району, і швидко поширилися через поривчастий вітер, локалізували 9 липня. Впродовж всього періоду гасіння спеціалісти Національного центру управління та випробувань космічних засобів збирали та аналізували знімки з супутників, щоб […]

Детальніше
10.07.2020

9 липня 2020 року на базі Поліського Національного Університету, за участю голови Державного космічного агентства України Володимира Усова та начальника Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимира Присяжного, відбулося засідання учасників регіонального інноваційно-космічного кластера «Полісся», який вже сьогодні реалізує […]

Детальніше
06.07.2020

Національним центром управління та випробувань космічних засобів проведено супутниковий моніторинг цвітіння водоростей у північно-західній частині Чорного моря з використанням оптичних даних дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) з КА Sentinel-3А та КА Sentinel-3B за період з 28.06 по 01.07.2020 р. Індикатором забрудненості води […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform