Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

У Києві відбулося вшанування пам’яті Леоніда Каденюка

 

Сьогодні, 28 січня, Леоніду Каденюку  виповнилося б 69 років, але, на жаль, його життя обірвалося 2 роки тому, 31 січня.

У День народження першого космонавта Незалежної України, Героя України  співробітники Державного космічного агентства України, Національного центру управління та випробувань космічних засобів, зокрема в.о. Голови ДКАУ Володимир Міхеєв, перший заступник Голови Олександр Голуб, начальник НЦУВКЗ Володимир Присяжний, заступник начальника Центру В’ячеслав Онисько, помічник начальника Центру Семен Москаленко, перший віце-президент Аерокосмічного товариства України Едуард Кузнєцов, а також представники Національного авіаційного університету  поклали квіти до могили Леоніда Каденюка на Байковому кладовищі.  

Віддаючи дань пам’яті уславленого космонавта екс-заступник Генерального директора Національного космічного агентства України Едуард Кузнєцов, який  очолював проект підготовки космонавта до польоту на космічному кораблі «Коламбія»,  згадуючи  той період, розповів чому саме  Леоніда Каденюка обрали з  поміж інших багатьох  кандидатів.

Квіти – троянди і гвоздики для  свого побратима, льотчика-космонавта, генерал-майора авіації  Леоніда Каденюка, принесли ветерани Байконуру. Згадує Голова Центральної Ради ветеранів космодрому Байконур Олександр Болтенко: «пам’ятною для мене залишилася зустріч з Леонідом  Каденюком і його дублером Ярославом Пустовим в  київському Планетарії, де на той час був музей космонавтики. Зустріч  відбулася  одразу після польоту.     Вразила його простота, скромність –  у нього зовсім не було зіркової хвороби. Нам, ветеранам космодрому, доводилося працювати з багатьма космонавтами, готувати їх до польотів, а отже ми звикли до спілкування з  такою категорією людей. Хочу підкреслити, що  Леоніду Каденюку  всесвітня слава не зашкодила. Ми разом із ним  організовували різні заходи з космічної, авіаційної тематики –  Леонід Костянтинович залюбки виступав, розповідав про свій політ, про перспективи вітчизняної космонавтики, висловлював надію, що Україна буде таки потужною космічною державою. І сьогодні, в День його народження, ми прийшли віддати йому належне –  це була людина з великої літери».

 «Всім, кому пощастило спілкуватися з Леонідом Каденюком  відзначають  його ерудованість, скромність,  чуйність, почуття гумору» – зазначив  полковник Юрій Мирний.

Особливий внесок  Леоніда Каденюка у  розвиток Аерокосмічного товариства України , який він очолював , був його Президентом, відзначив полковник – ветеран Байконуру Анатолій Стегній, він, зокрема, сказав:  «Леонід Каденюк  створив декілька комітетів, займався громадською роботою,  часто виступав перед молоддю. Жаль, що так рано і раптово  пішов із життя. Світла пам’ять про нього назавжди залишиться  в наших серцях».

І як стало щойно відомо, Президент України Володимир Зеленський пообіцяв встановити пам’ятник на могилі Леоніда Каденюка за державний кошт. «Він – наша легенда. Сьогодні я дізнався, що майже через два роки після смерті Леоніда Костянтиновича й досі немає облаштованої могили та пам’ятника.  На прощанні з ним у 2018 році були політики найвищого рівня та за весь цей час держава не спромоглася вирішити питання належного вшанування пам’яті великого українця. Нам має бути за це соромно. Як мені відомо, проект меморіалу існує. Фінансування держава бере на себе, про що ми домовилися з урядом» – написав на своїй сторінці в Facebook Президент України Володимир Зеленський.

Дивіться також:

28.09.2020

21 – 25 вересня в селі Новосілки Вишгородського району на території оздоровчо-реабілітаційного центру «Мрія», де розташований Регіональний відділ спостереження космічного простору та балістико-навігаційного забезпечення, відбулися  оперативно-спеціальні збори керівного складу НЦУВКЗ та керівників філій. Теоретичні та практичні заняття були присвячені актуальним  […]

Детальніше
15.09.2020

14 вересня 2020 року в Одесі відбулася наукова конференція на тему «Впровадження космічних технологій в розвиток економіки України». Даний захід проходив в форматі робочої зустрічі учасників утвореного влітку 2020 року науково-технологічного кластеру «Причорноморський». Коментуючи перші результати роботи вищевказаної організації, хочеться […]

Детальніше
03.09.2020

3 вересня 2020 року, о 04:51:10 за київським часом, з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся 15-й успішний пуск європейської ракети-носія (РН) легкого класу Vega. Про це повідомляється на сторінці КБ «Південне» у Facebook. В рамках програми Європейського космічного агентства під […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform