Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

У КПІ розробляють вже третій наносупутник, запуск – наступного року

У НТУУ “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського” почали розробку третього супутника PolyITAN-3.  Його планують запустити на навколоземну орбіту у 2021 році.

Про це повідомляється на сайті Міністерства освіти та науки.

PolyITAN-3 доповнить серію наносупутників, над якими працюють дослідники вишу з 2014 року. Їх застосовують для вивчення космосу та процесів, що відбуваються на Землі.

“Супутник розробляємо разом із Познанською політехнікою – вона частково спонсоруватиме закупівлю маховиків і деяких елементів для систем електроживлення”, – розповів керівник команди інженерів-розробників КПІ Борис Рассамакін. 

Наразі інженерна модель PolyITAN-3 ще на стадії розробки, проте вже наступного року апарат зможуть використовувати для дистанційного зондування Землі, екологічного моніторингу, прогнозу землетрусів та досліджень іоносфери. Головне завдання супутника – робити фото та передавати дані на Землю.

Відмінністю PolyITAN-3 буде те, що він матиме додатковий блок для зйомки та спеціальні крила – вони дозволять збільшити електроживлення супутників.

Паралельно з роботою над третім супутником команда працює над створенням трьох наступних наносупутників. Кожен з них виконуватиме свою місію у космічному просторі. Наприклад, PolyITAN-4 планують застосовувати для біоекспериментів із рослинами та місячних програм. П’ятий PolyITAN – для дослідження електронного поля Землі та характеристики земних катаклізмів – землетрусів чи цунамі.

Дивіться також:

01.06.2020

1 червня 2020 року Головним центром спеціального контролю зареєстровано землетрус з параметрами: Джерело землетрусу знаходилось в районі м. Долина, Івано-Франківської області на глибині 2 км. Землетрус може відчуватися окремими людьми всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах та не несе загрози […]

Детальніше
01.06.2020

Американська компанія SpaceX, засновником якої є Ілон Маск, у співпраці з NASA здійснили запуск пілотованого корабля Falcon 9 з капсулою Crew Dragon, що має доставити двох астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС). Запуск відбувся о 15:23 за місцевим часом (22:23) […]

Детальніше
12.05.2020

Народний депутат України Андрій Задорожний, член Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, в рамках робочої зустрічі з головою Державного космічного агентства Володимиром Усовим, відвідав Національний центр управління та випробувань космічних засобів. Національний центр управління та випробувань […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform