Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Впроваджуємо аерокосмічний моніторинг для фіксації злочинів проти природи

15 лютого 2021 року фахівці Національного центру управління та випробувань космічних засобів прийняли участь у робочій зустрічі в.о. Голови Державного космічного агентства України Михайла Лева з заступником Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романом Шахматенком.

У ході зустрічі закріплені домовленості щодо об’єднання зусиль з розширення можливостей Державної системи моніторингу довкілля за рахунок більш широкого використання даних дистанційного зондування Землі. Реалізація зазначених домовленостей має забезпечити Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів принципово новий рівень виявлення порушень в екологічній сфері та попередження можливих зловживань суб’єктами господарювання.

«Ми дуже вдячні Державному космічному агентству за можливість отримувати знімки з космосу у ретроспективі та збирати достовірну інформацію про незаконні вирубки або розробку кар’єрів. Тепер, виходячи на перевірку, інспектори ДЕІ чітко знатимуть координати місць, на які треба звернути увагу першочергово, та швидше встановлюватимуть винуватців. Цей новий інструмент екологічного контролю перебуває на етапі тестування. Він допоможе спростити процедуру проведення самих перевірок, прискорить нарахування збитків та стане суттєвим доказом у судах», – зазначив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко. 

У свою чергу виконуючий обов’язки Голови ДКА Михайло Лев висловив впевненість, що співпраця Державного космічного агентства з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів забезпечить розширення спектру використання супутникових знімків в Україні.

«Це хороша можливість розвинути ті сервіси, які вже давно працюють у передових країнах світу та приносять значний результат у протидії та попередженні злочинів в екологічній сфері. Ми завжди відкриті до пропозицій та з перспективою оцінюємо співпрацю між державними органами у сфері контролю та моніторингу території України з метою захисту державних інтересів. Відтепер і в екологічній сфері рівень реагування на загрози відповідатиме світовим стандартам».

Михайло Лев також наголосив, що Державне космічне агентство України зі свого боку працює над проектами нормативно-правових актів, які мають забезпечити розгляд супутникових знімків як доказової бази у судах. При цьому доручив Національному центру управління та випробувань космічних засобів забезпечити постачання відповідних продуктів та послуг в інтересах Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Протягом останніх років практика використання космічних знімків для виконання задач екологічного моніторингу стала загальноприйнятою для наших стратегічних партнерів. Дистанційне зондування Землі забезпечує високу оперативність та глобальність фіксації природоохоронних правопорушень та встановлення винуватців. А ретроспективний аналіз допомагає зрозуміти, на яких територіях потрібно проводити посилений контроль.

За матеріалами ДКА

Дивіться також:

03.03.2021

Національний центр управління та випробувань космічних засобів з метою дотримання принципів здійснення закупівель оголошує початок процедури збору пропозицій потенційних постачальників послуг з технічного обслуговування антенної системи ТНА-57МБ. Мета послуги: проведення комплексу робіт на антенній системі ТНА-57МБ, пов’язаних з обслуговуванням дзеркальної […]

Детальніше
24.02.2021

24 лютого 2021 року за сприяння Посольства України в Республіці Греція відбулась відеоконференція між представниками космічних галузей України та Греції. Метою заходу було інформування Сторін про наявний потенціал, можливості та перспективні проєкти співпраці, обмін пропозиціями щодо науково-технічного та виробничого співробітництва […]

Детальніше
17.02.2021

Національний центр управління та випробувань космічних засобів з метою дотримання принципів здійснення закупівель оголошує початок процедури збору пропозицій потенційних постачальників послуг з виконання ДКР «Створення радіотелескопа на базі антенної системи ЦКДЗ для участі в РНДБ-експериментах. Створення радіоастрономічної приймальної системи С, […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform