Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Відбулася зустріч керівництва ДКА та НЦУВКЗ з Віце-прем’єр-міністром – Міністром з питань стратегічних галузей промисловості України

Вчора, 24 листопада, в оперативно-інформаційному центрі НЦУВКЗ Державного космічного агентства України, відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського та заступника міністра Тараса Коваленка з керівниками Державного космічного агентства та Національного центру управління та випробувань космічних засобів. 

Черговий НЦУВКЗ доповів оперативну обстановку в Україні на цей день: стан і кількісні показники супроводжуваних космічних об’єктів на орбіті Землі, об’єм прийому, оброблення і передачі споживачам спеціальної інформації від космічних апаратів ДЗЗ, геомагнітну, геофізичну і радіаційну обстановку, тощо.

Доповідаючи про стан та перспективи розвитку НЦУВКЗ, начальник центру Володимир Присяжний розповів, наскільки оперативно швидкими темпами довелося відновлювати роботу Центру після втрати інфраструктури в Криму, де залишилися основні технічні засоби, зокрема один з найбільших в світі радіотелескопів РТ-70, як проводилася модернізація регіональних центрів. Говорячи про успішні напрацювання Центру в різних напрямках та перспективні проекти, Володимир Присяжний також звернув увагу Віце-прем’єр-міністра на проблемні питання. Це, насамперед, низьке грошове забезпечення військовослужбовців  та мізерна  заробітна плата цивільних співробітників Центру. Якщо середньомісячна  зарплата працівників  космічної галузі складає  8 700 гривень, то в Національному Центрі, на жаль, вона ще менша.  

Можливостям НЦУВКЗ щодо інформаційного забезпечення сектору Національної безпеки і оборони, співпраці з силовим блоком була присвячена доповідь начальника інформаційно-аналітичного центру Ігоря Брухно. 

В.о. Голови Державного космічного агентства Михайло Лев виступив з ініціативою до Міністра щодо внесення Державного космічного агентства України та Національного центру управління та випробувань космічних засобів до сфери Національної безпеки і оборони, звернув увагу на проблемні питання щодо підвищення заробітних плат військовослужбовцям, які служать в НЦУВКЗ та отримують на 30-40 відсотків меншу заробітну плату, ніж військовослужбовці, які проходять службу в Мінобороні та інших силових структурах. Також керівник ДКА подякував Міністру за підтримку проєкту Концепції Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський  високо оцінив діяльність НЦУВКЗ, пообіцяв сприяти  розвитку Центру, а також розглянути питання щодо підвищення заробітної плати співробітникам.

Дивіться також:

16.01.2021

13 січня Кабінет Міністрів України на черговому засіданні схвалив Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки. Концепція передбачає стратегію досягнення цілей у космічній галузі, які полягають насамперед у: – забезпеченні нового рівня виконання стратегічних державних завдань в сфері національної […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform