Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Відкрите звернення до Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля

Вельмишановний пане Президенте

та шановний пане Прем’єр-міністре!

Змушені звернутись до вас та висловити своє глибоке занепокоєння щодо негативного висвітлення в ЗМІ діяльності нового керівника Державного космічного агентства України (далі – ДКА) – Володимира Усова.

Ситуація довкола його особи, а також щодо ДКА загалом є дуже тривожною і негативно впливає як на міжнародний імідж України, так і на внутрішньополітичне становище нашої держави.  

Україна досі є однією з небагатьох країн світу, що здатні створювати супутники та ракети-носії. Однак, з 2017 року не була прийнята Державна космічна програма, через відсутність фінансування підприємства галузі знаходяться у вкрай складному стані і, при цьому, тривалий термін не призначався керівник галузі.

П’ять місяців тому, після тривалого відкритого конкурсу, посаду Голови ДКА за підтримки Президента України було довірено Володимиру Усову.

Ним особисто та його новою командою за короткий час зроблено дуже багато, перш за все для виведення з кризи та визначення вектору подальшого розвитку космічної галузі. Детально про це доповідалось у Звіті Голови ДКА та численних його інтерв’ю і публікаціях.

Але головне, що космічна галузь України отримала ефективного менеджера, який глибоко розуміє міжнародні ринкові процеси та має досвід власних успішних бізнес-проектів із високою інноваційною складовою та інтернаціональною кооперацією.     

Часта зміна керівництва стратегічних галузей не дає бажаного результату. Лише певний час надає можливість керівнику продемонструвати реальні результати своєї діяльності.

Колектив Національного центру управління та випробувань космічних засобів висловлює свою підтримку пану Усову.

Під керівництвом Володимира Усова ми створюємо важливий для держави проект OKO (Earth Observation platform) – системи збору, обробки, аналізу даних космічної зйомки і сервісної платформи для державних та комерційних споживачів в екологічній, економічній та оборонній сферах, продовжуємо роботу щодо відновлення та удосконалення Національної наземної космічної інфраструктури.

Окрім цього, подано нову Концепцію розвитку космічної галузі, розпочато підготовку Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України та інших інноваційних проектів. Зараз є реальний історичний шанс реформувати космічну індустрію України.

Ми просимо пана Президента та пана Прем’єр-міністра підтримати Володимира Усова на посаді Голови ДКА та сприяти його роботі.

Дивіться також:

28.09.2020

21 – 25 вересня в селі Новосілки Вишгородського району на території оздоровчо-реабілітаційного центру «Мрія», де розташований Регіональний відділ спостереження космічного простору та балістико-навігаційного забезпечення, відбулися  оперативно-спеціальні збори керівного складу НЦУВКЗ та керівників філій. Теоретичні та практичні заняття були присвячені актуальним  […]

Детальніше
15.09.2020

14 вересня 2020 року в Одесі відбулася наукова конференція на тему «Впровадження космічних технологій в розвиток економіки України». Даний захід проходив в форматі робочої зустрічі учасників утвореного влітку 2020 року науково-технологічного кластеру «Причорноморський». Коментуючи перші результати роботи вищевказаної організації, хочеться […]

Детальніше
03.09.2020

3 вересня 2020 року, о 04:51:10 за київським часом, з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся 15-й успішний пуск європейської ракети-носія (РН) легкого класу Vega. Про це повідомляється на сторінці КБ «Південне» у Facebook. В рамках програми Європейського космічного агентства під […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform