Національний Центр Управління та Випробувань космічних Засобів

Вперше в історії незалежної України проведено дослідження молекулярних мазерів з використанням широкосмугового українського радіотелескопу нового покоління

Вперше в історії незалежної України фахівцями НЦУВКЗ спільно з науковцями Радіоастрономічного інституту НАН України проведено дослідження молекулярних мазерів з використанням широкосмугового українського радіотелескопу нового покоління.

За допомогою широкосмугового українського радіотелескопу нового покоління РТ-32 Центру космічних досліджень та зв’язку Національного центру управління та випробувань космічних засобів в умовах реальних радіоастрономічних спостережень та реєстрації проведено одночасне дводіапазонне дослідження спектральних ліній метанольних СН3ОН, гідроксильних ОН та водяних мазерів Н2О, які випромінюються в молекулярній хмарі W3(OH).

Спектральні мазерні лінії є майже єдиним джерелом інформації, який дозволяє вивчати процеси, що протікають всередині газопилових хмар в місцях зореутворення. Вивчення органічної та неорганічної речовини, яка утворюється в космічному просторі ще до формування зірок, дозволить наблизитись до розуміння глибинних механізмів виникнення живої матерії.

Отримані результати досліджень найшли широке схвалення представників Європейської РНДБ-мережі (European VLBI Network, EVN).

Вже до кінця 2020 року планується проведення початкових EVN випробувань РТ-32, в рамках чергової сесії спостережень European VLBI Network.

Проте, вже з цього часу офіційно вважаємо, що широкосмуговий український радіотелескоп нового покоління РТ-32 приєднався до переліку світових радіотелескопів, які здатні досліджувати спектри молекулярних мазерів.

Зареєстрована РТ-32 спектрограма метанольного мазера СН3ОН з молекулярної хмари W3(OH)

Дивіться також:

27.11.2020

18 листопада 2020 року відбулось засідання Президії Національної академії наук України, до участі у якому були запрошені представники НЦУВКЗ. У ході засідання член-кореспондент Національної академії наук України Вячеслав Захаренко означив коло нових можливостей вітчизняної радіоастрономії та космічної навігації, пов’язаних з […]

Детальніше
25.11.2020

Вчора, 24 листопада, в оперативно-інформаційному центрі НЦУВКЗ Державного космічного агентства України, відбулася зустріч Віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського та заступника міністра Тараса Коваленка з керівниками Державного космічного агентства та Національного центру управління та випробувань […]

Детальніше
05.11.2020

В процесі безперервного цілодобового моніторингу сейсмічної обстановки на території України та всієї Земної кулі перед фахівцями ГЦСК постійно постає задача ідентифікації зафіксованої події. Що це – землетрус, санкціонований вибух для видобутку корисних копалин, чи вибух в результаті надзвичайної ситуації? Який […]

Детальніше
© 2020 НЦУВКЗ
Веб-сайт НЦУВКЗ знаходиться в дослідній експлуатації
Копіювання матеріалів тільки за наявності посилання на веб-сайт НЦУВКЗ
Сайт розроблено - Space-inform