Запуск космічного телескопа James Webb «з високою ймовірністю» буде відкладено

Згідно з новим звітом Рахункової палати США (Government Accountability Office, GAO), космічний телескоп NASA James Webb (JWST), запуск якого був запланований на 31 жовтня, «з високою ймовірністю» відкладеться через проблеми з європейською ракетою-носієм Ariane 5, яка має вивести гігантську обсерваторію в глибокий космос.

«Ці проблеми були виявлені під час останніх запусків ракети-носія Ariane. Запуски Ariane цього типу на даний час відкладаються, поки Європейське космічне агентство та компанія Arianespace не розслідують несподівані прискорення ракети, які відбулися, коли обтічник відділився від ракети-носія під час двох запусків Ariane. В обох випадках корисні навантаження були успішно виведені на орбіти», – йдеться у звіті.

Перед запуском JWST заплановано два запуски Ariane, які зараз очікуються не раніше червня та серпня 2021 року відповідно. Arianespace має продемонструвати, що проблему було усунено принаймні на одному з цих запусків до запуску JWST.

GAO також повідомляю, що, хоча NASA та головний підрядник Northrop Grumman досягли значного прогресу у підготовці запуску обсерваторії вартістю $ 9,7 млрд, проте залишається низка технічних проблем, які можуть призвести до додаткових затримок.

Джерело